psy
Rasy psów
bouvier des flandres

Pies rasy bouvier des flandres

Zdjęcie psa rasy bouvier des flandres
nazwa oficjalna Bouvier des Flandres/Vlaamse Koehond
kraj pochodzenia Belgia/Francja
rok dodania wzorca 2000
standard rasy [ang] http://www.fci.be/uploaded_files/191gb20...
numer fci 191
grupa fci I (owczarki i inne psy pasterskie, z wyłączeniem szwajcarskich psów do bydła)
zdjęcie: www.cinofilionline.it
ogłoszenia: sprzedam bouvier des flandres
Rasy psów
Strona główna ras psów »
Alfabetyczna lista ras »
Szukaj rasy
 
Newsletter ras
Zapisz się na newsletter, by co tydzień otrzymywać informacje o nowej rasie. Zapisz się »
Komentarze   |   Zdjęcia   |   Wady i zalety   |   Forum   |   Wasze psy
Opis rasy
Poraz pierwszy pojawił się na wystawie psów w 1910 roku. Dzięki swej odwadze i wytrzymałości w I wojnie światowej przenosił meldunki i znajdywał rannych żołnierzy. Jest inteligentny, pełen życia, ale także spokojny. Waga 27-40kg.
 
Komentarze i opinie:
dodaj komentarz
opis dodany: 2020-10-11     przez: Pawel
Hey, ja od 8 miesięcy jestem posiadaczem suczki, nie jest to mój pierwszy pies... Mam niemałe doświadczenie. Sunia jest troszkę uparta ale konsekwencjia i systematyczność dała spore efekty w szkoleniu. Wystarczy 10 minut dziennie przy pomocy smakołyków i piesek naprawdę robi duże postępy. Na razie czuje się szczeniakiem i jej stróżowanie jest troszkę zabawne, niema w tym agresji a raczej zabawa. Udaje niebezpieczna bestie a jest naprawdę słodkim niedźwiadkiem. Wraz z dorastaniem coraz rzadziej kopie dołki i niszczy krzaczki chodź patrząc na jej temperament i pokłady energii to jest naprawdę grzeczna. Uwielbia skakać na ludzi i dzieci i to jest dość kłopotliwa, mam nadzieję że zwiekiem to przejdzie. Jest odważna i lubi się bawić do tego jest jeszcze bardzo ufna do obcych, dodając do tego jej gabaryty i chęć skakanie wprawia mnie czasem w kłopoty. Myślę z czasem to wszystko się unormuje i z wielkim sunia się ogarnie. Polecam ta radę ale raczej doświadczonym miłośnikom psów. Czesanie raz na tydzień wzupełności wystarczy
 
opis dodany: 2011-08-01     przez: znawcapsów
Kosmata broda i krzaczaste brwi nadają mu groźny wygląd,ale tak naprawdę jest to pies spokojny i rozsądny, bardzo inteligentny, w razie potrzeby odważny i stanowczy.
 
opis dodany: 2011-06-09     przez: Paweł
Jeszcze kilka uwag, ktore pominąłem w poprzednim komentarzu. Oczywiście też na podstawie obserwacji mojej suki (Juga Nahita Filos).
Bouvier nie jest dobrym psem stróżującym posiadłości, bo raczej nie pilnuje terenu, lecz rodziny. Moja suka została zresztą specjalnie nauczona, że ma nie reagować na wpuszczanych do domu ludzi ("Pan wpuszcza, znaczy wie co robi i za to odpowiada"). Za to próba wejścia osoby obcej do domu w sposób "nieuatoryzowany przez pana" spotkała się z błyskawiczną i bardzo groźną reakcją, i wszystko dobrze się skończyło bo psa jednak powstrzymałem na czas.
Ciekawą cechą rasy jest wykonywanie specyficznych zwrotów, uników. To chyba przystosowanie genetyczne żeby nie dać się ubóść krowie. Mianowicie pies robi gwaltowny skręt w bok na stabilnych tylnych łapach, coś jakby zakreślał koło cyrklem.
Znacznie skuteczniej też niż np. teriery i owczarki operuje przednimi łapami, mocniej skręcając je do środka - na przykład celem złapania w nie wrony...
Bouviery mają rewelacyjne wyczucie przestrzeni. Widać to było, kiedy 4-miesięczna suka dostała 8-metrową linkę na spacery. Już na czwartym spacerze w parku skapowała, że taka długa linka potrafi oplątać się o drzewo lub o latarnię. Więc ZAWSZE panuje nad tym, gdzie jest ona, gdzie ja, a którędy biegnie linka. Potrafi zagłębić się na 8 metrów w gęsty młodniak, i spokojnie wrócić po śladach nie zaplątawszy o nic linki. Sama, bez upominania.
Ma to też inne konsekwencje: kiedy chce koniecznie zbliżyć się do jakiegoś psa, a podejrzewa, że ja będę ją powstrzymywał (bo celem może być poszarpanie jakiejś wrednej konkurentki...), jest na tyle sprytna, że oddala się jakby w przeciwnym kierunku, by potem, nagle, zmienić trasę i ruszyć wprost do owego psa. Dlaczego tak? Bo zauważyła, że jak to robi tak właśnie, linka nie zdąży się zwinąć na czas do rękojeści...
Ulubioną zabawą wszystkich bouvierów jest bieganie, przy czym bardzo wtedy przypominają króliki, bo nisko przysiadają na tylnych łapach i często zmieniają kierunki.
Moja Juga uwielbia ponadto walkę z ręką. Atakuje zębami moją rekę, a ja tąże ręką staram się ją złapać za pysk albo za łapę. Jak uda jej się chwycić rekę, grożnie ją potrząsa ("zaraz ją urwę!"), wydając z siebie groźne warczenie, ale na skórze człowieka nie zostawia przy tym nawet draśnięcia...
 
opis dodany: 2011-05-27     przez: Paweł
Moja suka ma już 8 lat, więc można już coś powiedzieć, jaka jest.
Sierści rzeczywiście nie gubi, pod warunkiem, że przynajmniej raz w tygodniu jest czesana.
Sprawny fizycznie, skoczny pies (potrafi skakać z 4 łap, jak bokser).
Jest bardzo ciekawą kombinacją psa zrównoważonego: jednocześnie silnie obronnego (jest "twarda", czyli jak zacznie walkę, to już na serio) z dużą dozą tolerancji (nie ma niebezpieczeństwa akcji obronnej bez rzeczywistego zagrożenia, dzieci mogą się przepychać i tarmosić, a suka patrzy ale nie reaguje). Z kolei pojawienie się w pobliżu dzieci agresywnie zachowującego się obcego dorosłego może się skończyć bardzo bardzo źle.
Trzeba pamiętać, że to jest silny duży pies, który, jak każdy, będzie próbował "przejąć władzę". Ci, kórzy piszą, że nie dominują, po prostu psu na to nie pozwolili. Ci, którzy pozwolą... będą mieli kłopoty.
Podsumowując: ta rasa raczej 15 razy zastanowi się, zanim podejmie interwencję, i raczej poczeka na sygnał swego pana. Ale, jak uzna, że czas działać, zadziała błyskawicznie, bez ostrzeżenia i bez litości.
Jest dosyć agresywna wobec innych suk, z tym, że duże i kudłate ma zamiar gryźć, a małym zawsze schodzi z drogi.
Uwielbia ptaki, jako posiłek, i sprawnie na nie poluje - taki wiejski pies, co nie pogardzi jedzeniem, jak samo wpada do pyska. Trzeba od początku zdecydowanie oduczać zbierania z ziemi. Ale, ponieważ psisiko jest bardzo pojętne, daje się to wykonać.
Zwykle psy są żywsze niż suki.
Ponieważ wymagają stałego kontaktu ze swym stadem, trudno akceptują pozostawanie samotnie w domu. Ale, jak się je dobrze wychowa, w znaczeniu zaszczepienia zaufania do domowników, spokojnie przesypia wiele godzin nieobecności pana, o ile potem pan psu to zrekompensuje swoją uwagą.
Znam wiele ras, i zawsze byłem wielkim zwolennikiem owczarków niemieckich, ale po doświadczeniu z bouvierem już wiem - TYLKO BOUVIER!
 
opis dodany: 2011-03-09     przez: Olaa
Mój pupilek ma na imie Moskito i ma ponad 6 lat. Jest bardzo inteligentny i posłuszny. Jako szczeniak uczyłam go razem z moim rodzeństwem różnych sztuczek i umie je do teraz. Codziennie chodze do niego dać mu jedzenie i wyczesywać go, przy wyczesywaniu wogule się nie szarpie tylko stoi spokojnie, a później dostaje za to kość z sklepu zoologicznego. Kocha chodzić na smyczy. Baardzoo lubi dzieci i uwielbia się z nimi bawić. No ale kotów nie lubi. Jak raz nam uciekł to my wszyscy chodzliśmy go szukać... Noi go nie znaleźliśmy. Ale jak wróciliśmy do domu to zobaczyliśmy go pod naszym domem...
Ten pies jest baardzo wierny. A jak bouvier jest szczeniakiem to poprostu trzeba mieć do niego cierpliwość i nie zostawiać go samego w domu, bo może pogryść meble:)
 
opis dodany: 2010-08-19     przez: paweł
Miałem bouvierkę przez kilka lat i był to super pies. Niezwykle inteligenty, przyjacielski, zrównoważony. Wszyscy w domu przepadali za nim. Moja Mama mówiła do bouvierki jak do człowieka. Poza tym budziła respekt wyglądem, była piękna i kudłata. Zawsze śmialiśmy się, że porusza się jak mały niedźwiadek i choć podobna do teriera rosyjskiego czy brodacza monachijskiego, chód miała charakterystyczny. Świetny pies.
 
opis dodany: 2010-03-19     przez: brak
Mój bouvier ma już 9 m-cy i jest dokładnie taki jak wszyscy to opisują. CUDOWNY
 
opis dodany: 2009-10-10     przez: brak
Kiedy czytam te komentarze to zastanawiam się kiedy mój bouvierek będzie taki jak te opisywane. Mój psiak ma cztery miesiące, szczeka, rozrabia, gryzie itd ....Ale i tak jest najukochańszym psiakiem na świecie
 
opis dodany: 2009-05-25     przez: D&K
Mamy bouviera o imieniu Farel z hodowli Barbe Sale, którą polecam serdecznie. Mamy cały czas kontakt w właścicielami mamy naszego bouvierka!
Rasa jest niesamowita i przeszła weszlkie nasze oczekiwania. Bardzo spokojne, zrównoważnone psy. Szybko się uczą i są przyjacielskie zarówno w stosunku do innych psów jak i do ludzi. My nie mamy problemów z zostawianiem go w domu, o ile jest to nasz dom. Nigdy nie szczeka (tylko gdy czuje niebezpieczeństwo) ani nie rozrabia. Sierść jest problemem, ale jeżeli czesze się psa w miare regularnie i strzyże latem nie gubi jej praktycznie w ogóle.
Serdecznie polecamy. Pozdrawiamy
 
opis dodany: 2008-11-05     przez: Tora
Rasa jest super. Zrownowazowana, madra, przyjacielska - bardzo szybko sie uczy i zapamietuje.. nawet po dwoch razach :-) Troche klopotow z czystoscia, poniewaz ma dluga siersc wiec jak pada deszcz przynosi troche blota- ale bardzo grzecznie "podaje" lapki do umycia w miseczce :-) Ostatnio wzielam sie na sposob i w lecie bardzo krotko obcinam siersc - oprocz slicznej brody i lapek :-) Kocha pana ponad wszystko - Nie trzeba jej dominowac. Nie znosi samotnosci - ale pozostawiona sama w domu jest bardzo grzeczna.
 
opis dodany: 2008-10-09     przez: Beata
Zgodzę się z Natalią, że rasa jest nad wyraz mądra i szybko ucząca się. I wbrew opisom bardzo uczuciowa i zrównoważona. Co do gubienia sierści to jest to znikoma ilość w porównaniu chociażby do owczarka niemieckiego.
Pozdrawiam Wszystkie bouviki CHERRY COCTAIL FOR ROMANTIC EVENING - Nachero
 
opis dodany: 2008-04-15     przez: Natalia
Witam Wszystkich. Wraz z moim narzeczonym jestesmy dumnymi wlascicielami suczki Bouvierki. Nasze "dziecko" nazywa sie Capri i ma 1 rok i 3 miesiace. Jest to oczywiscie piesek rodowodowy z hodowli w Poznaniu ktora ma przydomek "NACHERO" ktora goraco polecam, szczeniaczki nie sa trzymane w klatkach maja staly kontak z czlowiekiem ( co jest bardzo wazne) i nie jest to masowa czy dochodowa hodowla poniewaz wlasciciele maja tylko 2 suczki. Ja mieszkam w Szczecinie i jak ktos chcialby zobaczyc rase na zywo to zapraszam. Bouviery to bardzo madra i pojetna rasa a dowodem tego jest moja wizyta z Capri na szkoleniu juz po trzeciej lekcji nadgonila szczeniaczki ktore uczyly sie juz od ponad 7 tygodni. Jezeli chodzi o inne zwierzeta to nie ma prablemu, mam w domu jeszcze 2 psu, rowniez suczki, Papillona i Yorka i nasz Bouvier nie widzi roznicy w wielkosciach, ktora notabene jest szalona, nie robi im krzywdy i fajnie sie bawi. Rasa jest genialna, madra, piekna...itd. ale nie bede Was oszukiwac ma tez swoje wady. Niestety nadal ucze ja zostawac sama w domu, jest to rasa tak przywiazana do wlasciciela, ze kazde moje wyjscie jest zapoczatkowane szczekaniem, ujadaniem, wyciem, piszczeniem... mimo szkolenia ciezko to wyeliminowac, ale! caly czas stopniowo sie poprawia. Druga wada to ta, ze kiedy zdecydujemy sie na Bouviera i postanowimy ze bedzie on mieszkal z nami w domu to niestety po kazdym spacerze sprzatanie jest musowe a kiedy juz uporacie sie z blotem przyjdzie pora na siersc, ktora wbrew temu co przeczytalam Bouviery gubia...

Ale czy jest szczekanie naszego pupila i sprzatanie po nim, kiedy ma sie oddanego czlonka rodziny, ktory potrafi codziennie nas pozytywnie zaskoczyc. I byc najlepszym przyjacielem.

Pozdrawiam Natalia
 
opis dodany: 2007-08-18     przez: Teresa
Bouvier des Flandres swym wyglądem demonstruje żywość, inteligencję, energię i śmiałośc. Jest psem zrównoważonym, spokojnym, pewnym siebie , nie napastliwym, nie szczekliwym.Wykazuje doskonałe predyspozycje do pracy stróża i obrońcy. Jest posłuszny i bezgranicznie oddany właścicielowi, bez cech dominacji w domu. Nieufny do obcych.
 
opis dodany: 2007-07-31     przez: Ania
Bouvier zalicza sie do psów inteligentnych, pełnych życia, choc jest tez spokojny, wrazliwy, cechuje go odwaga i lojalność.
problemy zdrowotne- dysplazja stawu biodrowego
 
więcej komentarzy »
Zarejestruj swojego pieska
Zobacz też
Następna rasa:

bouvier des Ardennes
bouvier des Ardennes
 
Poprzednia rasa:

boston terrier
boston terrier
 
 
Ostatnie ogłoszenia:
 
- Bouvier des Flandres puppy to taking now
 
- Bouvier des Flandres puppies with pedigree
 
- BOUVIER SLICZNA SUNIA
 
- BOUVIER SZCZENIĘTA
 
- BOUVIER des FLANDRES SPRZEDAM
 
 
zobacz więcej »
Ta kanapa jest moja....
Czako i jego ulubiony pudding
Czako nad morzem w wieku 8 lat
moj pupil wracajacy  z holandi
Rafik z przyjacielem
Ukochane psiaczki
Takiego mam konia


Psie linki
Morusek.pl - psy ogłoszenia
Koty.org.pl - koty rasowe, imiona, zdjęcia kotów
Jest już 14254 pupili
Ostatnio dodany psiak:
Pies rasy Moskiewski - Hera
przeglądaj pupile »
Pupil ubiegłego miesiąca:
Pies rasy jack russell terrier - PAKO- Kapsel [*]
Punktów: 160
aktualny ranking »2006-2021 © Psy.elk.pl  |  Bouvier des flandres - opinie i opis rasy - Psy.elk.pl
Internet Age - reklama i strony www
Do góry
Internet Age
Psy.elk.pl Psiaki