psy
Rasy psów
akbash dog

Pies rasy akbash dog

Zdjęcie psa rasy akbash dog
kraj pochodzenia Turcja
zdjęcie: www.cinofilionline.it
ogłoszenia: sprzedam akbash doga
Rasy psów
Strona główna ras psów »
Alfabetyczna lista ras »
Szukaj rasy
 
Newsletter ras
Zapisz się na newsletter, by co tydzień otrzymywać informacje o nowej rasie. Zapisz się »
Komentarze   |   Zdjęcia   |   Wady i zalety   |   Forum   |   Wasze psy
Opis rasy
Akbash dog to duży, elegancki pies pasterski pochodzący z Turcji - z terenów na zachód od Ankary. Jest uważany za przodka białych europejskich psów pasterskich.

Owczarki te od dawna pilnowały stad i broniły je przed wilkami. Są przez to niezależne i dlatego trudno je wychować. Wymagają konsekwentnego traktowania, ale na szczęście szybko się uczą.

Akbash dig nie nadaje się do zabawy z dziećmi.
 
Komentarze i opinie:
dodaj komentarz
opis dodany: 2012-12-26     przez: Wika
Czytam tak te komentarze i się zastanawiam czy mój pies jest taki sam. Nie którzy piszą, że te psy są agresywne inni że milutkie to właściwie popatrzałam na mojego Bombla czyli psa rasy akbash dog nie jest może taki łagodny jak pies mojej koleżanki czyli labrador mój Bombel to kochany pies i bardzo duży który ma 85 cm. Nie jest czystą łagodnością ale agresywny też nie jest mam dwie córeczki jedna ma 11 lat druga nie całe dwa latka. Mój Bąbel to wspaniały przyjaciel rodziny. Moja młodsza córeczka robi z nim co chce chodzi po nim siada na nim jak to małe dzieci nawet za uszy go ciąga a on nic nawet nie warknie tylko wręcz przeciwnie liże ją moja starsza córka czyli Maja wychodzi z nim czasami na smyczy nigdy jeszcze jej nie pociągną jest spokojny i chodzi przy kiedyś jednak gdy by go przy mojej córce nie było to by nie wiem co się stało moja Maja szła sobie normalnie z Bomblem a tu nagle z krzaków wyskoczyły dwa ogromne psy wszystko mi opowiedziała rzuciły się na moją Maję ona upadła na ziemię i nie mogła wstać naszczęscie zanim ją ugryzły Bombel je zaatakował złapał jednego za szyję wyrzucił go w pole a drugiego pogryzł i od razu podbiegł do Mai mówiła że Bombel ją lizał i zaczął szczekać mała miała poważną ranę na ręce i miała cało obdrapaną twarz i brzuch naszczęscie że Bombel szczekał to usłyszał go taki pan który miał blisko działkę znalazł go leżącego na mojej małej Mai on też był całkiem wyczerpany i poraniony pan od razu zawiadomił karetkę. Karetka szybko przyjechała i na sygnale zabrała małą do szpitala. Powiedzieli że gdy by tego psa nie było to by jej już nie było dobrze ze on się na niej położył bo by zamarzła tym bardziej że to była zima. Leżała miesiąc w szpitalu a nasz Bombel został naszym bohaterem tych psów włascicieli nie znaleziono. Te psy które zaatakowały Maje to zdechły przez Bombla bo jeden miał całkiem połamany kręgosłup a drugi był cały pogryziony. To wydarzyło się rok temu Bombel ma teraz trzy lata i Maja zawsze go bierze ze sobą tak jak my go wszędzie zabieramy. Gdy by go nie było to nawet nie myślę o tym co by się stało.
Przepraszam że tak się rozpisałam.Jeszcze tylko dodam że te psy nie dadzą się dotknąć obcej osobie. Ani wejść bez naszego wprowadzenia bo wtedy stają się nie miłe widzę po Bomblu. I gdy ktoś chodzi po klatce to podbiega do drzwi kładzie się i warczy. Pozdrawiam to są psy dobre dla rodziny i obronne.Bardzo mądre i oddane rodzinie.
 
opis dodany: 2012-09-18     przez: brak
Trzy sztuki takiego psa,potrafią pokrzyżować plany re introdukcji wilków i innych drapieżników w danym rejonie.W momencie,gdy odezwie się w wilkach ich natura,zostają wyeliminowane w równie naturalny sposób.Tych psów nie da się odciągnąć od stada i mają strategię działania skuteczniejszą od napastników.Widok podduszonych wilków,czołgających się po ziemi z poprzegryzanymi ścięgnami i czekających na to,co nieuniknione,czyli dobicie szczękami łamiącymi kark,to miód na serce prawdziwego pasterza,brak zagrożenia dla zwierząt hodowlanych i płacz dla ekologów.
 
opis dodany: 2012-03-20     przez: Jacek
Maciej,jeżeli ten pies ma Ci służyć jako użytkowy,to polecam wyjazd do Turcji,lub na Bałkany.Nie jest łatwo zdobyć szczeniaka,nawet tam,ale w wielu rejonach,ta rasa została zepsuta,zwłaszcza w Stanach.Ja miałem szczęście,że trafiłem na Turka,z którym się dogadałem po tygodniu poszukiwań,trzech podejściach i dwóch godzinach targowania.Oni nie chcą pozbywać się tych psów dla obcych,ceniąc ich walory użytkowe wyżej niż kangali,dlatego udało mi się zabrać tylko psa,który ma brązowe oczy(preferowane czarne),nochal w ciapki jak biedronka(preferowana różowa skóra z jedną ciemną łatą na głowie pokryta białą sierścią i dopuszczalnym beżowym nalotem na uszach).Jest oryginalny a jednocześnie niepowtarzalny.Nie przeszkadza mi żadna z tych jego wad.Dla mnie ma same zalety.W Polsce i tak nie można go wystawiać,ponieważ rasa nie jest uznawana przez nasz związek kynologiczny,co sprawia,że w myśl przepisów jest kundlem.Umieszczenie go na liście,to jakaś zabawna historia,bo kundle nie potrzebują zezwolenia.Jest wspaniałym,odpornym na wszystko,silnym,szybkim towarzyszem dla rozsądnych ludzi a jako,że jest to pies pasterski,doskonale radzi sobie z pomysłami baranów ;)
 
opis dodany: 2012-02-26     przez: Maciej
Witam, jestem zainteresowany zakupem tego psa. Czy ktoś się orientuje gdzie można dokonać takiego zakupu?
 
opis dodany: 2011-10-23     przez: Jacek
Rozumiem,że Vika miała choć raz do czynienia z akbash dogiem,ale nie rozumiem dlaczego w głosowaniu jest aż tyle głosów świadczących o agresywnej naturze tej rasy.Ilu głosujących widziało na żywo akbasha? Nie ma w Polsce hodowli tej rasy a jej przedstawicieli można policzyć na palcach dwóch dłoni,więc skąd tyle opinii? Na podstawie Y.T .?
 
opis dodany: 2011-10-22     przez: lol
miałam takiego pieska dokladnie suczke...wziełam ją z ulicy miala wtedy prawie 3 lata...ktoś ją tak bił ze przez sen piszczała i się moczyła...był to najwierniejszy i najkochanszy kompan w moim zyciu...zero agresji wobec innych psów...nawet nie szczekała...raz sie postawila w mojej obronie jedynie warczac...wiec nie wiem dlaczego ludzie je uwazają za niebezpieczne...prawda jest taka ze to od czlowieka zalezy jak psa wychowa...
 
opis dodany: 2011-05-31     przez: vika
a ja te psy widziałam i są groznie
 
opis dodany: 2011-05-16     przez: Marta
Kiedyś,będąc na wczasach w Bułgarii,widziałam atak takiego psa.Do pastwiska podeszło 3 młodych i hałaśliwych ludzi z psami podobnymi do alabayów.Ma pastwisku siedział mały chłopiec w śmiesznej czapce i pasł kozy.Nagle coś wystraszyło psy.Ruszyły na stado i chłopca.Zamarliśmy z mężem ze strachu,bo gdyby zmieniły kierunek,to nasze szanse w tym starciu,były znikome.Po chwili chłopiec zaczął wołać i stukać kołatką.Momentalnie,nie wiem skąd,przybiegły 2 takie psy i od razu zasłoniły chłopca.Potem to już był widok jak z rzeźni.Takiej zawziętości ataku nigdy nie widziałam.Po 3 minutach na placu boju zostały tylko te 2 przepiękne i dostojne czworonogi.Gdy na miejsce dobiegli,chyba ojciec i dziadek chłopca,było po wszystkim.Psy odeszły i spokojnie położyły się na trawie. Zastanawiam się po co komuś w Polsce taki pies?.Chociaż są piękne,to chyba za bardzo bym się bała takiego mieć.
 
opis dodany: 2011-01-21     przez: sara
mój pies nigdy przez całe swoje 10-letnie życie nie ugryzł zadnego człowieka więc jak można mówic że to jest agresywna rasa obcych unika nie pozwalając się dotknąć a w stosunku do innych zwierząt wykazywał agresje tylko w obecności właścicieli .Faktycznie nie pozwalał nikomu nawet dotknąc właściciela w swojej obecności dopóki mu się nie pokazało że sobie tego życzymy i że ten ktoś jest przyjazny .W jego obecności właściciel czuje się bezpieczny .Też uważam że nie jest dobrym towarzyszem dla dzieci ale nie ze względu na agresje ten pies nie lubi być molestowany i unika kontaktu z dziećmi a że jest bardzo ładny i wygląda jak maskotka dzieci do niego lgną o czym niejednokrotnie sama się przekonałam.Jest to piękny mądry wierny pies uważam że nie ma lepszego towarzysza dla osoby samotnej gdyż może nawet przez 10 godzin sam zostawac w domu bez obawy że coś nabroi cz nobrudzi nie ma takiej opcji.
 
opis dodany: 2011-01-21     przez: brak
miałam tego psiaka od 2-gigo miesiąca życia aż do śmierci nie dożył nawet 10 lat brakło mu paru miesięcy był bardzo przywiązany do domowników nawet nie wiedziałam że to jest rasa bardzo grożna gdyż nigdy nie wykazywał agresji w stosunku do ludzi jedynie nie pozwalał się głaskac obcym natomiast gonił wszystko co uciekało a jak dogonił a to nie wykazywało agresji zostawiał i nie wykazywał już zadnego zainteresowania tym zwierzakiem bardzo głośno szczekał i to powodowało ze budził respekt przed ludzmi co powodowało że nawet nie zamykałam drzwi na noc a mieszkam w bloku dlugie spacery to przy każdym dużym psie norma ze względu na swój charakter obronny często był narażony na kontuzje co powodowało częste zabiegi pod narkozą co przepłacił życiem gdyż zmarł na serce dostał zawału po pościgu oz zającem .Tak wspaniałego i oddanego przyjaciela nie będę miała już nigdy polecam tą rase ludziom potrzebującym prawdziwego przyjaciela po stracie swojego psa nie chce już innego zbyt dużo kosztowała mnie ta strata.
 
opis dodany: 2010-12-31     przez: Jacek
Akbash nie jet agresywny,ale zawsze trzeba mieć świadomość,że to tylko pies i to bardzo potężny.Kości udowe z byka,kruszą się w jego pysku całkowicie i bez problemu.Każde zderzenie z nim to prawie pewna wywrotka i bolesne doświadczenie.Te psy są bardzo żywiołowe i trzeba umieć ukierunkować je na współpracę z przewodnikiem.
 
opis dodany: 2010-12-12     przez: Ola
Ten pies jest cudowny. Ja lubię nawet agresywne psy. Akbash to wielkie psy. To psy o zdecydowanym charakterze. Jest piękny. Są agresywne w stosunku do innych psów i ludzi.
 
opis dodany: 2010-03-29     przez: Jacek
To wspaniały pies o silnym i zdecydowanym charakterze.Bardzo szybko się uczy i bezwzględnie reaguje na komendy.Lubi zabawę i stały kontakt z właścicielem.Zostawiony sam,potrafi podejmować samodzielne decyzje i gdy jest źle ułożony,to właśnie one sprawiają kłopot ludziom do domów i rąk których nigdy nie powinien trafić pies tej rasy.Raz skrzywdzony,będzie to pamiętał miesiącami,aż odpłaci zębami,pazurami i dość dużą masą.Nigdy i nikomu nie odpuści ataku na właściciela,ale nie jest lekarstwem dla lalusiów na współczesny świat,bo potrzebuje zdecydowanego traktowania i konsekwencji.NIE NADAJE SIĘ DO MIESZKANIA W BLOKU!
 
opis dodany: 2009-11-11     przez: Daria
Czy ja wiem?? Moim zdaniem one nie są wcale agresywne. Większość ludzi myśli że jeżeli pies jest duży to jest agresywny a tak wcale nie musi być!!
 
opis dodany: 2009-07-28     przez: Ela
Mam akbasha i on jest kochającym pieskiem.
 
więcej komentarzy »
Zarejestruj swojego pieska
Zobacz też
Następna rasa:

akita inu
akita inu
 
Poprzednia rasa:

airedale terrier
airedale terrier
 
 
Ostatnie ogłoszenia:
 
- Koda wspaniała przyjaciółka człowieka, posłuszna i mądra
 
- Astor - Sympatyczny przystojniak zawsze noszący biały krawat
 
- Leszek,dostojny wielkolud szuka domu
 
- Dafcia,szorstkowłosa suczka szuka domu
 
- Szczeniak Parówek szuka domu!
 
 
zobacz więcej »
xxx
Kartka od Biggiego. Dziękuję bardzo :)
Piękna kartka od Azy i Bobika.Z Berą :) Dziękuję
 :)
Od Mai. Piękna,dziękuję :)
Moje hobby... żarcie :) ! Za to mogę znosić wszystkie pomysły pana,chociaż nie jest lekko :)
Piękna kartka od Biggiego.Dziękuję bardzo :)
Żegnaj przyjacielu.
Grzecznie czekam na kolację :)Panu nie dam nawet kawałka,bo w sklepie był tylko jeden i dla mnie ledwo wystarczy :)
Chętnie pomogę,tylko pan spakuje nasze graty.Pobiegamy sobie po lesie i wszystko będzie dobrze.Ale jak ich znajdę,to wracam z przodu,bo tam z tyłu,to trzęsie i samotność mi doskwiera :)


Psie linki
Morusek.pl - psy ogłoszenia
Koty.org.pl - koty rasowe, imiona, zdjęcia kotów
Jest już 14260 pupili
Ostatnio dodany psiak:
Pies rasy mieszaniec - Tobiasz
przeglądaj pupile »
Pupil ubiegłego miesiąca:
Pies rasy Bokser - Nora
Punktów: 240
aktualny ranking »2006-2022 © Psy.elk.pl  |  Akbash dog - opinie i opis rasy - Psy.elk.pl
Internet Age - reklama i strony www
Do góry
Internet Age
Psy.elk.pl Psiaki