psy
Rasy psów
sznaucer olbrzymi

Pies rasy sznaucer olbrzymi

Zdjęcie psa rasy sznaucer olbrzymi
nazwa oficjalna Riesenschnauzer
kraj pochodzenia Niemcy
rok dodania wzorca 2006
standard rasy [ang] http://www.fci.be/uploaded_files/181A200...
numer fci 181
grupa fci II (pinczery, sznaucery, molosy i szwajcarskie psy pasterskie)
zdjęcie: Zbój z Raduszki
ogłoszenia: sprzedam sznaucera olbrzymiego
Rasy psów
Strona główna ras psów »
Alfabetyczna lista ras »
Szukaj rasy
 
Newsletter ras
Zapisz się na newsletter, by co tydzień otrzymywać informacje o nowej rasie. Zapisz się »
Komentarze   |   Zdjęcia   |   Wady i zalety   |   Forum   |   Wasze psy
Opis rasy
Wywodzi się od psów występujących w Bawarii w Niemczech. Używany do obrony i jako pies gospodarski - stróżujący. Obecnie służy jako ratownik, w policji pomaga wykrywać ładunki wybuchowe, jest też psem rodzinnym i domowym. Pełen temperamentu, mimo to łagodny i spokojny. Wymaga konsekwencji i wyrozumiałości w wychowywaniu.
 
Komentarze i opinie:
dodaj komentarz
opis dodany: 2015-08-12     przez: witam
chciałam napisac do p Olimpii,
na temat śmierdzenie psów,
uwazam, ze takie osoby, które od kilku lat decydują się na psa - i to na zakup nie powinny mieć psów,
zwłaszcza śmierdzacych.
mam sznaucera - olbrzyma i coś takiego zapachu jak jego łapy nie jbyłam sobie w satnie wyobrazic dokąd nie miałam swojego psiaka.
Psie Łapy to cudny zapach,
wyjątkowy.
Psisko zadbane, wybiegane, strzyżone, zdrowe ma piękny zapach.
wiec tej pani .zyczę zdrowia dla niej zwłaszcza psychicznego,
i.... z daleka od psów\
pozdrowienia dla wszystkich psiarzy nie tylko tych od sznaucerów - które są wyjątkowe
 
opis dodany: 2015-08-12     przez: ula
sznaucer
brodacz i tyle
 
opis dodany: 2015-07-20     przez: POKER
Nasz kochany Poker odszedł 03.06.2015, miał 13lat i 2 m-ce. To był cudowny pies...bardzo za nim tęsknię...
 
opis dodany: 2015-04-15     przez: Olimpia
Witam wszystkich miłośników sznaucerów olbrzymów. Wraz z mężem i naszą 8 letnią córka planujemy kipić psa właśnie tej rasy już 2 lata. Wreszcie jest szansa na to ze piesek znajdzie się w naszym domu. Mam pytanie do właścicieli tej rasy psów czy wasze pieski śmierdzą? Przepraszam za wyrażenie ale znajoma z którą rozmawiałam odradzała mi kupno tej rasy psa twierdząc że one okrutnie śmierdzą i nawet nie pomagają s domu zapachy powietrza tak bardzo czuć smród tego psa. Powiedzcie mi proszę czy to prawda i czy jest aż tak źle?? Z góry dziękuję
 
opis dodany: 2015-03-29     przez: Mashiro
Mojego Sznaucera wychowuje tylko ja sama od samego początku jak jest z nami. Bardzo inteligentny pies i podatny na szkolenia, a co najważniejsze wierny. Chociaz mój upodobał sobie mnie na właściciela i innych osób nie chce słuchać... to potrafi zrobić wrażenie swoimi umiejętnościami. Ogólnie rzecz biorąc bardzo posłuszny i nie trudny w ułożeniu pies.Pomijając jego rozkojarzenie na dworze, nie ma też poczucia delikatności i zabawy z nim często kończą się zadrapaniami i siniakami. To pies ktory jest dużym dzieckiem, ale jest bardzo towarzyski, lubi przebywać wśród innych ludzi i lubi zabawy z psami. Ma również wielki instynkt obronny, jest idealnym stróżem. Cudowna rasa.
 
opis dodany: 2015-01-18     przez: 2015-01-18 GUAPO
odszedł od nas nagle, niespodziewanie 16 stycznia. Miał nie całe 11 lat. Nie mogę pogodzić się z jego utratą tym bardziej, że nic nie wskazywało, że jest śmiertelnie chory, że mu coś dolega. Całe swoje życie był na diecie bezglutenowej, a jeśli zdarzyło mu się dostać bułkę, nigdy jej nie zjadł, zakopał ją w ziemi a teraz nie zdradzał swoim zachowaniem, że na coś bardzo cierpi, wymaga pomocy. Do końca był pełen życia, ciekawy wszystkiego, kochający ludzi, przyjaciel dzieci i ukochany przez nas wszystkich. Biegał na działce, miał swoje piłki, kopał dołki przyjaźnił się z kotem, uwielbiał towarzystwo człowieka, lubił przebywać w domu, był czysty, wrażliwy, uwielbiał pieszczoty. Był psem o wielkim sercu. Nikt nigdy nie potrafił cieszyć się na nasz widok tak jak nasz Guapo. To był pies, który nie robił problemów i odszedł od nas tak, by nie stwarzać kłopotów. Pozostawił wielki ból. To była moja psia miłość.
Zgadzam się z opiniami, że sznaucery to psy bardzo inteligentne, wierne, ufne i przywiązane do swoich opiekunów, ciekawe w swoim zachowaniu, dające się kochać. To był mój drugi sznaucer olbrzym. Nie umiem bez nich żyć, choć boję się kolejnego bólu, bo żyją za krótko.
Lidia
 
opis dodany: 2015-01-01     przez: Helcia
Mam prawie czteroletniego Sznaucera Olbrzyma. Muszę przyznać, że jego temperament jest dla mnie zaskakujący. Wiedziałam, że są to psy dla aktywnych ale że aż TAK aktywnych nawet mi się nie śniło. Mój piesio ma ogromny ogród mimo to, codziennie rano szczeka na smycz sygnalizując wyjście na spacer po okolicy, czasem po ciemku gdyż muszę zdążyć do pracy. Nie ma szansy aby pokombinować z nim, że może później wyjdzie-mądrala. Jest niesamowicie wierny, chodzi ze mną wszędzie po domu. Co mnie zaskoczyło kiedy miałam ciężkie dni z jakimiś problemami nie odstępował mnie nawet na krok, mimo, iż raczej biega jak szalony. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona mądrością tej rasy, mogę się podpisać pod poprzednimi opisami, czyli faktycznie jak człowiek, rozumie, rozmawia, siedzi na tapczanie "jak człowiek" , dokładnie sygnalizuje swoje potrzeby i kocha jak szalony. Kocham go strasznie!
 
opis dodany: 2014-06-26     przez: Greta
Witam wszystkich miłośników sznaucerów. Jestem właścicielką dwóch: psa i suczki. Jeśli chodzi o charakter i zachowanie to bardzo różnią się od siebie. Pies - był kupiony w hodowli, jest niesamowicie inteligentny (podejrzewam, że czyta w moich myślach!) bardzo chętnie i z łatwością uczy się nowych rzeczy, jest ciekawy wszystkiego, rozumiemy się bez słów. Ma maniery angielskiej królowej, najchętniej jadałby wyłącznie karmiony z ręki, obraża się i później bardzo długo gniewa (nie da pogłaskać, odwraca głowę, nie je), jest zazdrosny i bardzo często choruje. Ma alergię na większość karm (zboże i kurczak), ostatnio nawet na trawę. Uwielbia wszelkie zabawy, jest ruchliwy i bardzo sprawny fizycznie. Zbiera pluszowe misie (nigdy ich nie niszczy) i układa (symetrycznie) w swojej kryjówce. Nie cierpi dzieci (im młodsze tym gorzej)
Suczkę natomiast - odkupiłam od handlarza na targowisku dlatego , że była w bardzo złym stanie, chora (nieleczony stan zapalny). Jest niesamowitą \"przytulanką\", każdy kto usiądzie na kanapie momentalnie ma ją na kolanach bądź przytuloną do boku. Jej ulubionym zajęciem jest spanie w łóżku i jedzenie (nie wiem czy niepohamowany apetyt jest skutkiem ubocznym sterylizacji czy po prostu moja sunia lubi sobie podjeść) Mam ją 4 lata i jeszcze nigdy (poza tym zaniedbaniem kiedy ją kupiłam) nie chorowała ! Nie lubi żadnych ruchowych zabaw, wszystkie pluszaki bezlitośnie \"wybebesza\" leżąc,
ma wiele cierpliwości dla dzieci, wszystko sygnalizuje szczekaniem,
wspólna cechą obydwu jest niechęć do innych psów i szczekanie na wszystko,
obydwa są kochane i nie ma nic słodszego, POLECAM wszystkim tą rasę.
 
opis dodany: 2014-04-23     przez: ALMA
Moja Alma (olbrzymka) ma 13lat i 6 miesięcy. Teraz jest zdrowa i wygląda, że czuje sie dobrze, chociaż jest po dwóch poważnych operacjach. Mogę tylko powiedziec, że wspieramy się w trudnych chwilach. Razem też cieszymy się. No i wiemy o tym , że jest to prawdziwa przyjaźń. Wypowiedzi moich poprzedmników to wszystko swięta prawda, więc nie chcę sie powtarzać. Chwilami mam wrażenie że mój pies zacznie mówić ludzkim głosem. Wiem ,że rozumie prawie kazde słowo bo reaguje na nie bezbłędnie.
Uwielbiamy całą rodziną pogadać z nią no i ciągle podziwiamy piekne mądre oczy, a za truskawkowy nos nasz syn jak był mały to czasami dla żartu udawał, że ugryzie.
Uwaga. Do tej rasy trzeba dorosnąć. Sznaucery są bardzo ruchliwe i wymagają (szczególnie młode) duzo ruchu, częstych spacerów i kontaktu z właściclelami. Mój ogród był przekopany ale co tam. To wszystko wynagrodzi prawdziwy kochający członek rodziny.
Pozdrawiam wszystich sznaucerowiczów.
M.
 
opis dodany: 2014-01-23     przez: Marta
Moi mili mój sznaucer miniatura o którym pisałam poniżej odnalazł się po dwóch miesiącach teraz na pewno się już nie ruszy nigdzie ma przecież w domu sznaucerkę olbrzymkę :)
 
opis dodany: 2013-12-03     przez: brak
Dwa tygodnie temu zakupiłam sznaucera olbrzyma suczkę. Co mogę powiedzieć jest niezwykle czystym psem. Mam ją dwa tygodnie i nie ma w ogóle problemu z załatwianiem, wszystkie swoje potrzeby robi po za domem. Owszem zdarzy się jej nasiusiać ale było tego kilka razy m.in. jak włączyłam odkurzacz to było ze strachu. Ava ma 2,5 miesiąca i czuję, że będzie wyjątkowym psem. W przeciwieństwie do średniego i miniatury różni się temperamentem, co już w wieku szczenięcym można zauważyć mając porównanie hodując średniego czy miniaturę. Moja olbrzymka jest spokojna gdy chce spać kładzie się za kanapą, gdy chce mieć wszystkich domowników kładzie się miedzy kuchnią a salonem i bacznie obserwuje nas. Nie jest szkudnikiem jak miniatura. Przez pieć lat miałam sznucera miniaturę, który miał 2 lata gdy urodziła się nam córka. Nigdy nie ograniczałam kontaktu Brykieta do dziecka. Bardzo jej pilnował. Jak córka spała w ogrodzie on był przy wózku, kazdy płacz sygnalizował przyjściem do mnie do domu, lub stawał na łapach i zaglądał do córki :). Był też złośliwy nie lubił zostawać sam w domu na dłużej. potrafił wyciągnąć cały zapas papieru toaletowego i porwać w strzępy, lub gdy tęsknił wyjmował brudną bieliznę z pralki i schodził na dół z nią. Uwielbiał samotne wędrówki, nie pękał przed psami wiekszymi. Z ostatniej wędrówki nie wrócił. Chyba ktoś go zawinął. Średni sznaucer mój pierwszy najkochańszy Kadet był wyjątkowy mówiłam , że to złodziejowaty pies, a to dlatego, że idąc na górę do mieszkania wszystkim sąsiadom zabierał ulotki spod drzwi, był niezwykle towarzyski uwielbiał złoto jak ktoś miał je dłoni był wtedy natrętem. Za co tą rasę kocham za to ciepłe spojrzenie czujność, oddanie a przede wszystkim za te nosy, które nazywam truskawkami i są prawdziwymi pieszczochami
 
opis dodany: 2013-03-27     przez: Czesław
PAKS żył z nami przez 14 lat. Zawsze był niezwykle wesołym i skorym do zabawy. Bardzo lubił podczas spaceru nosić kije lub kamienie. Uwielbiał pływać i baraszkować w śniegu. Źle znosił zmianę karmy suchej. Nie tolerował jedzenia resztek ze „stołu”. Za sprawą strzyżenia co 2-3 miesiące mieliśmy innego psa. Nie tolerował gwałtownych ruchów i biegania po domu-głośno szczekał. Był bardzo czujny nawet gdy spał. Wymagał czesania ale nie była to bardzo trudna czynność. Bardzo łatwo można go było nauczyć wielu zachowań dzięki wielkiemu apetytowi. Dobrze znosił podróże samochodem. Zachorował dwa razy w ciągu swojego życia. Pierwszy raz gdy miał około 8 miesięcy-stawy. Drugi raz gdy doznał wylewu i zmuszeni byliśmy go pożegnać.
 
opis dodany: 2013-03-18     przez: ewa magdalena
Przed dwoma tygodniami musialam pozegnac mojego Borysa.Mial tylko dziewiec lat i bardzo chore nerki.To byla bardzo trudna decyzja,ale jedyna dobra dla niego.Nie moglam patrzec na jego cierpienia.
Czytajac opisy innych przedstawicieli tej rasy ,moge sie wlasciwie pod kazda pozytywna podpisac.Podobne historie opowiadam o moim psie.Po prostu wspanily przyjaciel,wierny,oddany,\"myslacy\",dlatego jesli zdecyduje sie kiedys na nowego psa ,to tylko sznaucer olbrzym znajdzie u nas dom.
Pozdrowienia dla wszystkich milosnikow tej rasy

ewa magdalena
 
opis dodany: 2012-12-16     przez: Zdzisek
to naprawdę wyjątkowa rasa. Nasz czarny psiak ma 10 lat i 9 miesięcy .Całe życie rozpiera go energia, bardzo zwinny i szybki , kiedy trzeba nie zawaha się by stanąć w obronie.Zawsze chętny do zabawy, szybko się uczy ale trzeba poświęcić mu sporo czasu. Dzień bez zabawy jest dniem straconym. Kocha aportować , bawić się, uwielbia pływać.Mimo podeszłego wieku i chorych stawów zachowuje się jak szczeniak to takie \"wieczne dziecko\". Doskonale wyczuwa nastroje domowników, kocha dzieci, potrafi się obrażać, nie lubi kłótni i podniesionego głosu. Jest bardzo wrażliwym psiakiem , łatwo go urazić a wtedy jest nieszczęśliwy i smutny. Od ponad 2 lat borykamy się z jego chorymi stawami i kręgosłupem ,mam nadzieję,że zostanie z nami jak najdłużej.
 
opis dodany: 2012-11-04     przez: A.
Nasza suczka skończyła właśnie 12 lat. Na razie pojawiają się problemy z tylnymi nogami - ciężko jej się wstaje i po wysiłku czy bieganiu - wydaje jej się, że ma nadal 2 lata i biega jak szalona...;) - trochę się jej nogi trzęsą ze zmęczenia. 2 lata temu miała ropomacicze i operację osunięcia narządów . Wychowywana z synem, dawała sobie zrobić dosłownie wszystko, psisko łagodne, ale na zewnątrz budzi respekt-wygląd, szczekanie.
 
więcej komentarzy »
Zarejestruj swojego pieska
Zobacz też
Następna rasa:

sznaucer średni
sznaucer średni
 
Poprzednia rasa:

sznaucer miniaturowy
sznaucer miniaturowy
 
 
Ostatnie ogłoszenia:
 
- Giant Schnauzer
 
- Duży Sznaucer – Szczenięta
 
- Sznaucer olbrzym pepper & salt with pedigree
 
- Sznaucer olbrzym czarny - female na sprzedaż
 
- Szczenięta Sznaucer olbrzym czarny - zarejestrowana FCI
 
 
zobacz więcej »
Joy - nowy członek naszej rodziny
WItaj w nowym domu Joy!
Bo u Panci na nogach najlepiej!
Wszystkie moje!
Zmachałem się!
Piłeczka!
Wiem... mam być grzeczny, kiedy dzieci tulą mnie...
Nie udalo mi się podnieś... ale pogryzłem tą belkę! :)
Co z tego że ta belka taka wielka i tak ją podniosę! :D
Jack (3)


Psie linki
Morusek.pl - psy ogłoszenia
Koty.org.pl - koty rasowe, imiona, zdjęcia kotów
Jest już 14262 pupili
Ostatnio dodany psiak:
Pies rasy kundelek - rudka ruda
przeglądaj pupile »
Pupil ubiegłego miesiąca:
Pies rasy jack russell terrier - PAKO- Kapsel [*]
Punktów: 2302
aktualny ranking »2006-2020 © Psy.elk.pl  |  Sznaucer olbrzymi - opinie i opis rasy - Psy.elk.pl
Internet Age - reklama i strony www
Do góry
Internet Age
Psy.elk.pl Psiaki