psy
Rasy psów
owczarek środkowoazjatycki

Pies rasy owczarek środkowoazjatycki

Zdjęcie psa rasy owczarek środkowoazjatycki
nazwa oficjalna Sredneasiatskaia Ovtcharka
kraj pochodzenia Rosja
rok dodania wzorca 1989
numer fci 335
grupa fci II (pinczery, sznaucery, molosy i szwajcarskie psy pasterskie)
zdjęcie: www.czeczuga.webpark.pl
ogłoszenia: sprzedam owczarka środkowoazjatyckiego
Rasy psów
Strona główna ras psów »
Alfabetyczna lista ras »
Szukaj rasy
 
Newsletter ras
Zapisz się na newsletter, by co tydzień otrzymywać informacje o nowej rasie. Zapisz się »
Komentarze   |   Zdjęcia   |   Wady i zalety   |   Forum   |   Wasze psy
Opis rasy
brak opisu
 
Komentarze i opinie:
dodaj komentarz
opis dodany: 2016-07-19     przez: brak
mam sukę owczarka środkowoazjatyckiego ma 6 miesięcy psy miałem w domu przez całe życie ale azjatka jest pierwszą taką rasą w moim życiu i wiem że to nie pies dla każdego a szczególnie dla takich ludzi którzy nie mają czasu by poświęcić swojemu psu to pies napewno z charakterem całkiem inny od tych które do tej pory mialem a były to zawsze duże rasy.to napewno wspaniały stróż domu moja Tajga w wieku 6 miesięcy zachowuje się jak dorosły pies z pełną odwagą i determinacją broni naszego domu to psy bardzo odwazne ale,silne a przede wszystkim inteligentne,jak najbardziej odpowiednie do dzieci choć trzeba uważać by nie zrobiły krzywdy a mam tu na mysli ich spore rozmiary i wagę poza tym do dzieci nie wykazuą żadnej agresji,w stosunku do innych psówbywa różnie ogólnie nie robi krzywdy mniejszym od siebie ale z dużymi nie zawsze żyje w zgodzie kocham tego psa i polecam odpowiedzialnym ludziom wystarczy poświęcic mu trochę uwagi,jedno jest pewne jesli chodzi o te psy obierają sobie tylko jednego pana i tylko jego sluchaja
 
opis dodany: 2016-04-27     przez: Monika
Mam dwa. Lubią sie z kotami = i czekają, az koty zjedzą, zanim podejdą do miski. Jednoczesne na spacerze gonią inne koty, bo to nie domowe. Dobre relacje z dziecmi. Bronią płotu, ale wprowadzani goscie sa szanowani, Jednak goscie nie moga ani sami wejsc, ani wyjsc,. Pies piekny, mocny, obronny, a jesli sie zle sprawuje - raczej wina wlasciciela, to nie pudel ani collie, wymaga spokojnej, zrownowazonej osoby .
 
opis dodany: 2016-02-21     przez: Kasia
Pies bardzo oddany dla domowników. Lecz pojawił się problem z naszymi innymi psami. Mamy 3 psy rasy leonberger, które go wychowywały od małego a teraz zaczął je sobie podporządkowywać. Nie pozwala nikomu wejść na swoje terytorium. Rodzinie i ludzią podporządkowany. Ogólnie bardzo miły pies w stosunku do dzieci. Polecam to rasę:)
 
opis dodany: 2013-04-06     przez: maciek
chyba wiem o którą hodowlę ci chodzi kol.pasjonacie.Jest to hodowla wyłącznie nastawiona na zysk niema w niej miłosierdzia i miłości do zwierząt.Ludzie, którzy żyją z rolnictwa powinni na tym poprzestać
 
opis dodany: 2013-04-05     przez: Aliya
W odpowiedzi: mam kontakt hodowcą oryginalnego ałabaj tobet , Kazachstan

opis dodany: 2013-04-02 przez: Pasjonat
Chciałem kupić owczarka środkowo-azjatyckiego z rodowodem z dobrej hodowli. Gdy bliżej zapoznałem się z tematem, hodowle do których dzwoniłem bardzo szczegółowo informowały mnie na tamat ich pupili. Jakież było moje zdziwienie gdy zadzwoniłem do jednej ze znanych hodowli azjotów koło Łodzi, zostałem poinformowany iż wszytskie inne hodowle w Polsce są wyłącznie nastawione na zysk. Psy z tych hodowli są chore, dziedziczą wiele złych cech (dysplazja). Powiem szczerze, że na jakiś czas odechciało mi się psa. Jeżeli kupię psa to za granicą. Nie przypuszczałem, że w tej dziedzinie jest tak zajadła konkurencja. Ponadto poinformowali mnie inni hodowcy, że ze soba współpracują z niezłym skutkiem i dobrymi wynikami. Dlatego nie mogę zrozumieć dlaczego znana hodowla z czempionatem doprowadza do sytuacji patowych. Pasjonat
 
opis dodany: 2013-04-02     przez: Pasjonat
Chciałem kupić owczarka środkowo-azjatyckiego z rodowodem z dobrej hodowli. Gdy bliżej zapoznałem się z tematem, hodowle do których dzwoniłem bardzo szczegółowo informowały mnie na tamat ich pupili. Jakież było moje zdziwienie gdy zadzwoniłem do jednej ze znanych hodowli azjotów koło Łodzi, zostałem poinformowany iż wszytskie inne hodowle w Polsce są wyłącznie nastawione na zysk. Psy z tych hodowli są chore, dziedziczą wiele złych cech (dysplazja). Powiem szczerze, że na jakiś czas odechciało mi się psa. Jeżeli kupię psa to za granicą. Nie przypuszczałem, że w tej dziedzinie jest tak zajadła konkurencja. Ponadto poinformowali mnie inni hodowcy, że ze soba współpracują z niezłym skutkiem i dobrymi wynikami. Dlatego nie mogę zrozumieć dlaczego znana hodowla z czempionatem doprowadza do sytuacji patowych. Pasjonat.
 
opis dodany: 2013-03-25     przez: Jacek
ja tez posiadam azjate,bardzo cieszyłem sie jak go kupiłem.To prawda do dziecka jest bardzo przyjaznie nastawiony. Są tylko dwa problemy ,mam jeszcze sukę amstafa przytulna jak baranek ale azjata jak z nią przebywa to zaraz wobec suki jest agresywny ,już kilka razy sie pogryzły i to poważnie a bruno(azjata)byl wychowywany od malego z tą suczką.Ona traktowała go jak swojego szczeniaka a on sie tak odwdziecza.Drugi probem to ogrodzenie przeskakiwał ale juz je wymienilem na wyzsze i jest juz dobrze.Lubi sie bardzo bawic i troche straszyć sąsiadów jak przechodzą koło posesji
to skacze pod niebo
 
opis dodany: 2013-02-25     przez: Gaja
Witam. Ja mam suczkę azjatkę już 6 lat od szczeniaczka jest psiakiem niesamowicie mądrym i ułożonym a dodam że żadnej tresury nie miała ,wystarczyło pokazać dwa razy o co chodzi i już za trzecim razem wystarczyło spojrzenie ,bądź pokazanie palca i pies wykonywał komendę. Pierwszy raz mam kontakt z takim inteligentnym zwierzem. Dla rodziny jest oddana i pełna miłości , o którą się często sama upomina. Jest w pełni opiekuńcza dla dzieci zna swoją siłę wiec bawi się z nimi bardzo delikatnie. opiekuńcza dla naszych dwóch kotek jak również dla ich potomstwa , kiedy mieliśmy małe kociaki pilnowała ich , nosiła je w pyszczku na miejsce kiedy wyszły,zagania kury do zarody, natomiast jest bardzo nieufna dla obcych i wroga. W obronie stada atakuje. Zaryza wszystkie obce zwierzęta jakie wchodzą na nasze podwórze. Obcy moą wejść jedynie z domownikami, oczewiście poza ludźmi których już zna i akceptuje.
 
opis dodany: 2013-02-11     przez: brak
Mam dwa psy tej rasy. Są cudowne, zrównoważone, opiekuńcze, można im zaufać w kontakcie z dziećmi. Doskonale stróżują, nigdy nie atakują bez ostrzeżenia. Zero problemów z wychodzeniem na spacery, nigdy nie ciągną, znają swoją siłę i nie chcą zrobić krzywdy właścicielowi. Są silne i w razie potrzeby gotowe obronić domowników. Co prawda nie dają nikomu ze znajomych ruszyć niczego na podwórku, ale nie atakują tylko warczą, ostrzegając. Psy są bardzo pamiętliwe, jeżeli ktokolwiek kiedyś zrobił im krzywde lub je drażnił, to zapamiętają to, tą osobę i będą wobec niej już zawsze wrogo nastawione. Psy są silne i w genach mają zakodowane jak należy sie zachować w razie niebezpieczeństwa, inne psy nie mają z nimi żadnych szans szczególnie że jeżeli są dwa to działają wspólnie.
Są bardzo inteligentne, wiedzą jak się mają zachować, potrafią się popisywać i podlizywać. Kazdy z moich dwóch psów ma różne charaktery, jedna jest agresywniejsza do obcych i bardziej nieufna a druga jest bardziej ufna co do obcych, ale nie wpuszczą nikogo obcego na teren, chyba że wprowadzi go ktoś z rodziny to są miłe i krzywdy nie zrobią. Rasa dla doświadczonych właścicieli, wymagają dużej asertywności i cierpliwości, lubią się uczyć i sprawiać przyjemność wlaścicielowi, jeżli źle się je wychowa mogą być agresywne, ale to dotyczy każdych psów, nawet kundelek może być niebezpieczny jak się go zle wychowa.
Niestety trafiają się nieuczciwi hodowcy i sprzedają psy z dysplazją, by mieć pewność , że szczeniaczki są zdrowe trzeba sprawdzić metryki rodziców na co zgadzają się uczciwi hodowcy.
 
opis dodany: 2012-10-04     przez: jaho
Rece opadaja jak czytam brednie o uciekaniu azjaty czy niszczeniu czegokolwiek. proponuje poswiecic odrobine czasu swemu psu AZJATA ma jeden film pilnowanie swego i nawet niepomysli wyjsc poza posesje a tym bardziej atakowac inne psy, tym wszystkim którzy maja takie problemy proponuje wpuscic psa do domu poswiecic wiecej niz 5 min. Azjata to rasa pierwotna ma we krwi mieszkanie ze swoja rodzina ,A panu od pastucha proponuje załozyc sobie go na głowe moze elektrostymulacja wywoła myslenie
 
opis dodany: 2012-07-29     przez: bea
trzeba uwazac w tej rasie, bo jak się trafi taki jak mój to jest kłopot. Owszem dla domowników cudowny, ale poza posesją trzeba miec go cały czas na oku bo to pies, który atakuje bez ostrzeżenia, nawet nie warknie. Bardzo silne i potężne zwierzę. W domu spolegliwy, nie wadzący, nie przesadnie hałaśliwy.
 
opis dodany: 2012-05-02     przez: Witek
Mam dwie sunie tej rasy: starszą, 12-letnią (w świetnej formie!!!) i drugą, młodą (17 miesięcy). Mam możliwość obserwować, jak różne mają charaktery - starsza, niezależnie od wieku, zawsze spokojna, wręcz nieufna i obojętna na otoczenie (no chyba, że otoczenie stanowi jakieś zagrożenie, wówczas groźnie "grzmi", ale nie jest agresywna). Druga pełna wigoru, chętna do kontaktu z każdym, ale nie dla każdego przyjazna. Fajna sprawa - tak porównywać...
 
opis dodany: 2012-04-02     przez: Joanna
Witam,
My mamy suczkę owczarka ąrodkowoazjatyckiego. Cudowny przyjaciel i niezawodny ochroniarz domu i calej posesji. Dla nas łagodny jak owieczka dla innych postrach.

 
opis dodany: 2012-02-12     przez: Tomek
Mam sukę owczarka azjatyckiego a także teriera i dwa koty. Jest spokojna i wcale nie zagryza psów i kotów ale bawi się z nimi. Ma pół roku i lubi jak dzieci przychodzą do niej aby się z nią pobawić.:) Jest bardzo spokojna i gdy potrzeba zaczyna szczekać swoim donośnym głosem.
 
opis dodany: 2012-02-09     przez: Bartosz
Bardzo mądry pies! Odważny, nieprzekupny wobec obcych, oddany właścicielowi. Bardzo silny!!!
 
więcej komentarzy »
Zarejestruj swojego pieska
Zobacz też
Następna rasa:

owczarek staroangielski
owczarek staroangielski
 
Poprzednia rasa:

owczarek portugalski
owczarek portugalski
 
 
Ostatnie ogłoszenia:
 
- Szczenięta po szlachetnych rodzicach!
 
- Szczeniaki Owczarki Środkowoazjatyckie
 
- Owczarek środkowoazjatycki
 
- Owczarek Środkowoazjatycki szczenięta z kraju pochodzenia Ro
 
- Cental Asian Shepherd
 
 
zobacz więcej »
Wyczuwam jakieś niebezpieczeństwo!
Lepiej ostrożnie pójdę to zbadać.
Ups! Coś czuję i słyszę ale nie za bardzo widzę.
Dorcia w dawnych czasach:)
Dorcia
lola


Psie linki
Morusek.pl - psy ogłoszenia
Koty.org.pl - koty rasowe, imiona, zdjęcia kotów
Jest już 14260 pupili
Ostatnio dodany psiak:
Pies rasy mieszaniec - Tobiasz
przeglądaj pupile »
Pupil ubiegłego miesiąca:
Pies rasy Bokser - Nora
Punktów: 320
aktualny ranking »2006-2022 © Psy.elk.pl  |  Owczarek środkowoazjatycki - opinie i opis rasy - Psy.elk.pl
Internet Age - reklama i strony www
Do góry
Internet Age
Psy.elk.pl Psiaki