psy
Rasy psów
owczarek kaukaski

Pies rasy owczarek kaukaski

Zdjęcie psa rasy owczarek kaukaski
nazwa oficjalna Kavkazskaia Ovtcharka
kraj pochodzenia Rosja
rok dodania wzorca 1985
numer fci 328
grupa fci II (pinczery, sznaucery, molosy i szwajcarskie psy pasterskie)
zdjęcie: www.kaukazy.prv.pl
ogłoszenia: sprzedam owczarka kaukaskiego
Rasy psów
Strona główna ras psów »
Alfabetyczna lista ras »
Szukaj rasy
 
Newsletter ras
Zapisz się na newsletter, by co tydzień otrzymywać informacje o nowej rasie. Zapisz się »
Komentarze   |   Zdjęcia   |   Wady i zalety   |   Forum   |   Wasze psy
Opis rasy
Owczarek kaukaski wywodzi się od doga tybetańskiego - prymitywnej rasy żyjącej w Tybecie, przez niektórych uczonych uważanego za potomka czarnego wilka. Psy te mają pewne cechy, odziedziczone po tybetańskim przodku. Są duże, o mocnej budowie, pokryte bardzo gęstym, najczęściej długim włosem. Głowa jest masywna, a uszy wiszące lub cięte. Cechuje je nieufność wobec obcych, nieustępliwość i agresja.

W rodzinie owczarki kaukaskie są miłe i przyjacielskie, spokojne i nieuciążliwe. Wspaniały stróż. Nie jest hałaśliwy nie zna uciążliwego ujadania Na swoim terenie nie tolerują żadnych obcych. Owczarek kaukaski ma silnie rozwinięty popęd do obrony, niezależny charakter i jest przyzwyczajony do samodzielnego działania. Można go, więc wychować tylko do pewnych granic. Konsekwencja, wyrozumiałość i siła są niezbędne, aby być przewodnikiem stada - dla tego psa, takim, którego on zaakceptuje i któremu będzie posłuszny. Z reguły owczarki kaukaskie mają tylko jednego, uznanego przez nich pana. Resztę domowników tolerują, zezwalając na głaskanie i zabawę, ale nie słuchają żadnych poleceń poza poleceniami ich przywódcy, czyli swego pana.
 
Komentarze i opinie:
dodaj komentarz
opis dodany: 2018-10-24     przez: Uralski
Postaraj się i naprawdę nie odpuszczaj a będzie to Najwierniejszy i najbliższy pies jaki istnieje...tylko podziel się terenem wyznacz mu kawałek nad którym ma kontrole i daj mu cię bronić.. a do tego delikatny i łagodny na terenie wspólnym i posłuszny... Jest niesamowicie terytorialny kazde 20cm2 musi do kogoś nalezec... I warowny jak Krzyżacy w Malborku btw :p moja córka może wyjść na dwór ja zamykam drzwi i idę spać a on nie spuści jej z oka nawet na sekundę ona na nim jeździ a on za nią łazi... biedni kurierzy :p najlepszy i najtrudniejszy pies jakiego można mieć ale jak on jest z tobą to kto jest przeciw :p
 
opis dodany: 2017-10-22     przez: Pietrrek
Dawno się tak nie uśmiałem czytając dzisiaj uwagi o kaukazach. Na jednym z forów trafiłem na coś takiego:
\" Strasznie podoba mi się ta rasa. Napiszcie, czy mogę takiego kupić do bloku ?\".
Ktoś podszył się pod osobę pytającą i dodał:
\" będę wychodziła z nim na spacer raz w tygodniu, naprawdę \" i \" kupię mu jeszcze dwie owce żeby się nie nudził, rodzice się zgodzili \" hahaha.

Czy kaukazy są potencjalnie niebezpieczne ? chyba tak, wystarczy, że ogonem niechcący cię pacnie. One ważą nie 10 kg tylko troszkę więcej.
Czy nadają się do bloków ? - tak, ale musisz kupić jeszcze dwie owce do towarzystwa hehe
Czy są łatwe w utrzymaniu ? - tak, są praktycznie bezobsługowe. Do czesania polecam kupić dobre grabie albo golarkę dla owiec
Czy da się je wyszkolić? - nie, to one szkolą swoich właścicieli.
Czy mogą zaatakować swojego właściciela? tak, zawsze atakują. Nie ma na to rady hehe. Zazwyczaj atakują z ukrycia, często czają się na gałęziach drzew. Skaczą na swojego właściciela i zalizują go na oczach całej rodziny hahahaha:)

Ludzie, to pies jak każdy inny. Niczego go uczyć nie trzeba, są bardzo inteligentne. Przed pozyskaniem takiego psa zastanówcie się tylko, czy na pewno jesteście na to gotowi. Nie wolno nigdy ich karcić, bić i uczyć agresji. Możecie mi uwierzyć, doskonale wiedzą kiedy narozrabiały, kiedy pokazać komuś zęby. Solidny płot to podstawa. Wpuszczajcie je do domów jak chcą wejść, śmierdzą jak kozły ale to ich teren, pamiętajcie. Uwielbiam chodzić z moją sunią na spacery. Pięknie się prezentuje, ludzie ją podziwiają. To mieszanka siły i pewności siebie.
Pozdrawiam
 
opis dodany: 2017-09-04     przez: Michal
Posiadam kaukaza 3 lata.Kochana psina pilnuje swojego terytorium.Na spacerach krąży pilnując córki.Posluszny ale i uparty.Najlepsze w nim jest to że takiego przytulasnego psa jeszcze nie widziałem.Wyszkolony w taki sposób że nawet swoją kość odda bez pomrukiwania.Dla obcych pies bardzo agresywny do puki nie zobaczy że domownika nic nie grozi.
 
opis dodany: 2017-05-03     przez: Jarek
Pierwszy kaukaz kupiony na Retro bazar - jak się później okazało z dzikiego importu z Rosji. W stosunku do domowników ok. Nie chciał chwili spędzić w domu. Ostatnie swoje miesiące spędził w domu. Zmarł w wieku 11 Lat. bardzo tolerancyjny dla innych zwierząt. Miał tez swoje antypatie chodzące za bramą.
Drugi kaukaz kupiony z polskiej hodowli. Wspaniały, opanowany, mądry, zrównoważony. W zasadzie tylko pisać nie umiał. Opiekował się kociętami, gdy kotka opuściła na chwile kojec z małym. Szukał kocicy i gonił ja do kociąt bo małe miauczały :)). Zmarł w wieku 11 lat.
Ani jeden ani drugi nie był 'ekstra uczony'. Naturalnie uczyły się tego co nam było potrzebne.
Trzeci 'kaukaz' to zakup z dzikiej, jak sądzę, hodowli. Teraz ma około 6 miesięcy. Lubi być z nami w domu. Sypia na dworze. W dzień udaje się go upilnować by nie brudził. Powoli przyzwyczaja się do dźwięków. Nie panikuje już na spacerach, nie ciągnie. Jaki będzie okaże się. Dla osób zastanawiających się na tą rasą - nie może nie mieć wybiegu, zima na mrozie uwielbiają spać na plecach delektując sie mrozem na odsłoniętym podbrzuszu. Maja po 60 i więcej kg wagi, są duże i silne, jeżeli ktoś zacznie wyrabiać w nich agresję może ich nie opanować - nie ma sensu. Typowy pies do pilnowania którego należy tak traktować by był spokojnym i wesołym psem. Inaczej może skończyć się to tragedią.
 
opis dodany: 2017-03-18     przez: gryfon
Kaukaz....,nie ma lepszego psa stróżującego. Miałem owczarki niemieckie,bardzo wdzięczne,ale przekupne,milusińskie itd. Mam suczkę 6 letnią. Kaukaza obcy nie przekupi,ani nie oszuka.Koty,jeże,lisy,kuna to wróg.Ma na sumieniu chyba z 6 kotów.Tu zaskoczę Was.Mój pies toleruje ,a nawet zachęca do zabawy naszego kota,traktuje go jak domownika.Zero agresji do domowników.Posłuszna,jak listonosz przychodzi(nie lubi ich)siada i czeka,obserwuje mnie.Sąsiedzi przechodzący obok ogrodzenia rozpoznawalni są ignorowani.Pilnuje w śnieżycę,słotę deszcz zawsze na posterunku.Jak chce kogoś przestraszyć wyskakuje zza krzaków,tak ,że fama po wsi niesie ,że tu pilnuje ten wielki dziki pies. Agresja,to chyba wychowanie,nigdy na nią nie krzyknąłem,nie uderzyłem,zawsze ją wyróżniam,czasami daję łakocie(mięso) z reki.Ona czuje się najważniejsza,ważniejsza niż kot i zawsze chwalona.Nigdy nie pokazała agresji,kiedyś jak była mała,warknęła przy misce z jedzeniem,ale przykryłem ja garnkiem i zakazałem jeść.To bardzo mądry inteligentny pies.
 
opis dodany: 2017-02-02     przez: Kazan
2010 rocznik potężny owczarek ułożony charakternik
 
opis dodany: 2017-01-28     przez: Bagietka
Moja historia z owczarkiem kaukaskim sięga 21 lat. Pierwszego, rocznego ktoś otruł. Bardzo nas to rozwścieczyło ale jak zawsze nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Pies miał rok i nie był układany a my nie mieliśmy pojęcia o postępowaniu z tą rasą więc pewnie by to się zemściło. Zaraz potem mąż kupił drugiego, i tego, już uświadomiony, zabrał na tresurę posłuszeństwa. Pies żył 11 lat i był przecudownym przyjacielem, głównie syna (byli dokładnie w tym samym wieku) i męża. Tego czego nauczył się za młodu nie zapomniał aż do śmierci. W międzyczasie \"dorobiliśmy\" się suki. Ta nie była układana ale miała tyle życiowej mądrości, że tylko gadać nie umiała. Żyła 15 lat i w przeliczeniu na psie lata musiała być już staruszką, była głucha i zniedołężniała, czasami jak było ślisko, trzeba było ją prowadzać bo się przewracała. Była u nas do naturalnej śmierci i zapowiedziałam, że ja już kaukaza nie chcę. Powodem było głównie poczucie odpowiedzialności za posiadane zwierzę. Teraz już dysponowałam wiedzą, jakiej nie posiadałam kiedy kupiliśmy pierwszego psa. No cóż, reszta rodziny się uparła i staliśmy się właścicielami 5 tygodniowej kulki (trochę niepoważny hodowca). Kiedy wieźliśmy ją do domu, po obejściu całego samochodu ułożyła się na moich nogach i tak już została. I wygląda to tak, że wszyscy mają psa a ja zajęcie. Nikt jej nie układał bo nikt nie ma czasu. Trochę rozumu jej włożyliśmy domowymi sposobami. Obecnie ma ponad rok i już kilka razy próbowała capnąć zębami domowników. Do tej pory nie ruszyła tylko mnie i syna (obydwoje poświęcamy jej najwięcej czasu). Wyrosła na śliczną pannę. Duża, proporcjonalnie zbudowana, pięknie umaszczona. Martwi mnie jej narastająca agresja. Znam siłę tych psów i wiem, że jest się czego obawiać. Teraz wygląda to tak, że pies pilnuje podwórza a ja psa. Nie toleruje też innych zwierząt (psów, kotów), nawet myszy łapie. Wszystko co się rusza to wróg. Jej charakter zupełnie nie pokrywa się z naszymi poprzednimi psami. Posiadanie kaukaza to ogromna odpowiedzialność na długie lata. Jak się kupuje szczeniaczka to nie widać tego, co z niego wyrośnie, a nie jest przedmiotem, żeby go wyrzucić jak nie będzie spełniał naszych oczekiwań. My mamy doświadczenie a mimo to wielkie trudności z opanowaniem jej charakterku. Taką ewentualność zawsze trzeba brać pod uwagę.
 
opis dodany: 2017-01-23     przez: Zosia
Hej. Mam owczarka kaukaskiego. Ma 7 tygodni i nie wiem co zrobić. Cały czas gryzie tak jakby szczycie i nie wiem czy z tego wyrośnie. Boję się że będzie ostrym psem. Nwm co zrobić żeby się słuchał i żeby przestał gryz. Proszę o pomoc. Nie wiem co m am robić
 
opis dodany: 2016-11-07     przez: DIONIZOS
Ja mam 6-letniego owczarka kaukaskiego mieszańca -sąsiedzi dostają piany na jego widok, ciągle na nich szczeka. Chyba już ich nie polubi. Jak temperatura spada do zera to kopie dół żeby się w nim położyć, właśnie mi go wykopał pod samym mieszkaniem
 
opis dodany: 2016-08-20     przez: Michał
Do P. Pepe i innych.
Wspominał pan w swojej wypowiedzi aby zakupić owczarka z jego naturalnego środowiska.
Czy mógłby Pan udzielić większych wskazówek na ten właśnie temat ?
Z góry dziękuje.
Mój e-mail: michal.trzajna@gmail.com
 
opis dodany: 2016-08-07     przez: Pepe
Miałem suczkę kaukaza która była sprowadzona z rejonów w których te psy występują naturalnie,czyli nie z polskiej hodowli.Jak wyglądała?Dziatwa sąsiadów na mojego pieska wołała :LEW!!!.To było jak skrzyżowanie niedżwiedzia z bizonem a ogród w którym żerowała na co dzień,wyglądał jak kaukaski step po burzy.Wcześniej domu pilnował rottweiler ale różnica między nim(pies) a nią była taka jak między krzesłem a krzesłem elektrycznym.Suczka znała osiem osób i tylko te osoby tolerowała,nie było takiej możliwości żeby piesek się do kogoś innego przyzwyczaił.Problem był z wizytami weterynarza,bo przed każdą wizytą musiała dostać leki po których spała,inaczej mogło się skończyć tragedią.Po tygodniowej "diecie" w trakcie ciężkiej choroby doktor zważył suczkę i wyszło 85 kilo.Na zabieg musiałem psa dostarczyć więc trzeba było pożyczyć samochód dostawczy,bo niedźwiedź do osobówki nie za bardzo się mieścił.Podczas wynoszenia suki po zabiegu we trzy osoby,przechodzące obok starsze małżeństwo ze zdziwieniem zareagowało:Henryk,patrz żubra złapali!!!.W sile wieku suczka ważyła ponad 90 kilo,stojąc na tylnych łapach (około 190 cm) piesek wystawiał niedźwiedzią głowę ponad bramę próbując anihilować intruza co sprawiło,że listonosz zrezygnował z dostarczania poczty którą zostawiał u sąsiadów.Rozjuszony piesek z "gatunku drapieżnych" sprawiał wrażenie,że bez większych problemów po złapaniu kogoś w pysk wyłamie bramę i wciągnie ofiarę na podwórko i dokończy dzieła.Raz się zdarzyło,że suczka czmychnęła za bramę w wyniku czego panowie drogowcy wykonujący prace,schowali się w nysce którą przyjechali.Szczęśliwie skończyło się "tylko" zerwaniem kurtki z grzbietu jednego z robotników.Rozsierdzony kaukaz budził wśród okolicznej gawiedzi lęk i przerażenie,można było odnieść wrażenie,że jej furia potrafi rozczepiać atomy.Natomiast dla domowników i innych zwierząt domowych to było 90 kilo miłości,bardzo duża przytulanka i maskotka,na którą można było założyć siodło i jeździć ile dusza zapragnie.Żyła 11 lat i od 9 roku życia miała poważne problemy ze stawami,co było niestety powodem ostatniej wizyty psiego doktora,bo zwierz potwornie cierpiał.Później chciałem kupić kaukaza jeszcze raz ale jak widziałem pieski z polskich hodowli,to w porównaniu do tego monstrum które strzegło mojego podwórka wyglądały jak kilkudziesięciokilogramowe burki.Więc jeśli naprawdę myślicie o zakupie psa tej rasy,warto się trochę natrudzić i sprowadzić go z terenów,które są jego naturalnym siedliskiem.Zobaczycie wtedy,że cały trud i pieniądze które wydaliście na włochatego domownika bardzo szybko zmienią się w radosny uśmiech na twarzy,gdy usłyszycie zza bramy rozmowę sąsiadów:"Tam nie podchodź,tam pilnuje lew!!!:).
 
opis dodany: 2016-07-17     przez: Paulina
Witam Mam rocznego owczarka kaukaskiego który nazywa się saba.miała 15 tygodni jak ją przywieziono.teraz gdy jest większa jest bardzo agresywna rzuca się na ludzi,strasznie nienawidzi dzieci.dziwnie brzmi ,ale był już u niej psi psychiatra na początku była w kagańcu jak psi psychiatra był a później się na niego rzuciła do gardła dobrze że miała kaganiec bo tak to by zagryzła na śmierć. Teraz bierze psyhotropy które psi psychiatra jej zalecił do tego tabletki uspakajające. Strasznie szczeka,dla domowników jest miła i kochana tylko dla obcych zła myślę że to juz taki charakter.nie polecała bym owczarka kaukaskiego do małego domu, to jest przyjazny pies tylko dla swoich domowników.
 
opis dodany: 2015-12-27     przez: Piotrek
Mam 7 miesięcznego kaukaza, pies jest super towarzyski, uwielbia wszystkich wokoło, przy próbie głaskania zazwyczaj kładzie się na plecy i głaskać, zupełnie nie wiem jak go tego oduczyć. Drugi problem to to iż chciałem psa stróżującego posesję, pis od małego nie miał wielkiego kontaktu z obcymi, ma swój kojec, spory wybiec, na noc puszczany jest na całą dużą posesję, z psem poza domownikami kontakt mieli jedynie nieliczni dobrzy znajomi a u to z rzadka, jednak pies wciąż nie okazuje absolutnie żadnej agresji do obcych, z każdym chciałby się jedynie bawić. Co zrobić z tym nie ukrywam sporym problemem?
 
opis dodany: 2014-10-07     przez: aga
owczarek kaukazki to cudowny pies lagodny dla domownikow i kocha dzieci. tolerancyjny ale trzeba go wychować czyliu mieć od szczeniaka aby go zdominować ale nie pokonać czyli ulozyć to pies ktory uznaje tylko jesdego pana i jego slucha:) mam kaukaza i innego bym nie chciala ale to nie maskotka:) pozdrawiam
 
opis dodany: 2014-07-19     przez: Krzyś
Oj oj lepiej się dobrze zastanów to nie jest jamnik, tymbardziej że masz dzieci, nieznasz psa ani charakteru takie psy są super ale muszą być z wami od małego czyli szczeniaka . Ciężko ci będzie go ułożyć pod siebie, a pies ma słuchać nas a nie my ich:-/
 
więcej komentarzy »
Zarejestruj swojego pieska
Zobacz też
Następna rasa:

owczarek maremmano
owczarek maremmano
 
Poprzednia rasa:

owczarek kataloński
owczarek kataloński
 
 
Ostatnie ogłoszenia:
 
- Owczarek Kaukaski zkwp Fci rasowe
 
- owczarek kaukaski
 
- Łagodny, spokojny kudłacz, przyjazny psiak do adopcji!
 
- Koniak Kondziu- piękny, energiczny, długowłosy psiak ADOPCJA
 
- Koniak piękny, energiczny, długowłosy, łagodny wesołek szuka
 
 
zobacz więcej »
20.05.2017 po dlugiej chorobie odeszlam,,[*],zegnajcie przyjaciele
3 mies rehabilitacji
po operacji,dziekujemy przyjaciolom,ze nie zapomnieli o nas
kochamy morze,Ksena troche mniej;-)
kocham wode
Badi plywak;-)
goracoooo
czasem wezme pileczke,27.07 .2016
babcinka 27.07.2016
pileczka 27.07.2016


Psie linki
Morusek.pl - psy ogłoszenia
Koty.org.pl - koty rasowe, imiona, zdjęcia kotów
Jest już 14260 pupili
Ostatnio dodany psiak:
Pies rasy mieszaniec - Tobiasz
przeglądaj pupile »
Pupil ubiegłego miesiąca:
Pies rasy Bokser - Nora
Punktów: 320
aktualny ranking »2006-2022 © Psy.elk.pl  |  Owczarek kaukaski - opinie i opis rasy - Psy.elk.pl
Internet Age - reklama i strony www
Do góry
Internet Age
Psy.elk.pl Psiaki