psy
Rasy psów
basenji

Pies rasy basenji

Zdjęcie psa rasy basenji
nazwa oficjalna Basenji
kraj pochodzenia rejony środkowej Afryki
rok dodania wzorca 2000
standard rasy [ang] http://www.fci.be/uploaded_files/043gb20...
numer fci 43
grupa fci V (szpice i psy pierwotne)
zdjęcie: www.cinofilionline.it
ogłoszenia: sprzedam basenji
Rasy psów
Strona główna ras psów »
Alfabetyczna lista ras »
Szukaj rasy
 
Newsletter ras
Zapisz się na newsletter, by co tydzień otrzymywać informacje o nowej rasie. Zapisz się »
Komentarze   |   Zdjęcia   |   Wady i zalety   |   Forum   |   Wasze psy
Opis rasy
brak opisu
 
Komentarze i opinie:
dodaj komentarz
opis dodany: 2015-09-07     przez: ania
Witam,
Mam suczkę Basenji i mam z nią straszny problem. Nie jest w ogóle posłuszna, żadne metody nie działają. Gryzie i niszczy wszystko, ucieka i nie chce wracać do domu. W ogóle nie przychodzi na komendę. Wskakuje nawet na stół i po kryjomu zjada wszystko co tam znajdzie.Czy ktoś może udzielić dobrej rady ?
 
opis dodany: 2012-09-28     przez: Karymnata
To niezwykle ciekawa rasa. Mój Koks od czasu do czasu szczeknie, ale tylko wtedy gdy wystąpią silne emocje... ale niestety wyje/jodłuje i wydaje inne dziwne dźwięki... Mówili mi że Basenji są mało uczuciowe - bzdura! Pies kocha na zabój! Ponad to jest piekielnie inteligentny i przeuroczy! Tresura jest dość trudna, ale jeśli będziemy konsekwentni - uda się!
 
opis dodany: 2012-04-30     przez: iwona
nie maja psiego zapachu, na powitanie pieknie spiewaja, nie szczekaja, czasem wyją, bardzo wesołe, żywiołowe, uwielbiaja sie przytulac, byc głaskane, duzo śpią
 
opis dodany: 2012-03-19     przez: avika
Witam, sczekac to one potrafia...jak chca oczywiscie, potrafia rowniez piszczec, niszczyc sprzety typu debowe podlogi, kable, stoly, krzesla i kanapy-z tego powodu warto zastanowic sie, czy jest pies dla nas. Jezeli pracujemy po 12 h dziennie i nie jestesmy naszemu baskowi zapewnic wystarczajaco duzo uwagi, to naprawde lepiej zastanowic sie nad inna rasa.
 
opis dodany: 2011-07-28     przez: znawcapsów
Basenji jet psem pewnym siebie, bardzo czystym, a jego sierść nie wydaje psiego zapachu, dzięki czemu jest on doskonałym psem pokojowym .
 
opis dodany: 2011-01-08     przez: brak
One potrafią szczekać wiem bo sama mam suczkę jest bardzo kochana w życiu bym jej nigdzie ni oddała za żadne skarby świata

Pozdrawiam Weronika
 
opis dodany: 2011-01-08     przez: brak
One potrafią szczekać wiem bo sama mam suczkę jest bardzo kochana w życiu bym jej nigdzie ni oddała za żadne skarby świata

Pozdrawiam Weronika
 
opis dodany: 2010-12-15     przez: Ola
Wiecie ,że te psy nie szczekają? Myślę ,że są przyjazne dla dzieci. Bo ja mam dopiero 9 lat. Ale pewnie nie ugryzie. Szkoda ,że żyją w Afryce. Nie mogę ich spotkać. Chętnie bym pogłaskała. Kocham te psy!

Pozdrawiam.


Ola.


 
opis dodany: 2010-11-15     przez: magda!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
fajny ale nie umi szczekać tylko wtaje coś w podobie jodłowanias
 
opis dodany: 2009-06-20     przez: Kasia
TaKI niepozorny i słodzdziutki, taki-milutki. Fajny. Milutki. Kochchany,
 
opis dodany: 2008-08-25     przez: Lidka
Bardzo śliczy piesek, taki niepozorny. Kochany
 
opis dodany: 2007-06-06     przez: Weronika
Należą one do prymitywnych psów domowych pasa tropikalnego. Zwierzęta te żyją w osiedlach ludzkich, ale same muszą o siebie zadbać. Basneji z Kongo do dziś jest jedynym psem tego rodzaju uznanym za rasę. Ludność pierwotna ceni go jako niezastąpioną pomoc w polowaniu do wystawiania i tropienia i dba o niego z odpowiednią starannością. Posiada on pierwszorzędny węch. Dziewiętnastowieczni badacze Afryki przywieźli pierwsze ogzlemplarze basneji do Alglii, gdzie rozpoczęła się jego systematyczna hodowla. Basneji nie szczekają jak inne psy lecz swoje nastroje wyrażają krótkim "wuff", grzmieniem lub jodłowaniem. Jest to pies do mieszkania, ale nie nadaje się dla każdego. Surowość czyni zeń płochliwego, upartego i nieposłusznego domownika. W stosunku do obcych ludzi jest obojętny. Ten szybko się uczący, zawsze pogodny i rozbawiony pies potrzebuje czułego, pełnego zrozumienia traktowania, ponieważ jako samodzielny myśliwy nie jest skłonny do podporządkowania się. Jego instynkt łowiecki jest silnie wyrażony, a związek z człowiekiem słaby. Potrzebuje przestrzeni, dużo ruchu i zajęcia, przyczym pozwolenie mu na swobodne bieganie rodzi problemy. Dgy się nudzi, szuka zajęcia, które rzadko podoba się właścicielowi. Krótka sierść nie stanowi dla psa ochrony przed upałem, wilgocią i zimnem. Dopóki jest w ruchu, nie przeszkadza mu zimowa pogoda. W domu natomiast ceni sobie wygodę miękkiej kanapy.
 
opis dodany: 2007-05-04     przez: Paulina
Są to psy milczące gdysz wysoddzą się od wilków któere nie potrafią szczekać i w zwiącku z tym tylko wyją lub skomla .Bardzo przyjazne
 
opis dodany: 2006-06-24     przez: Jacek
Cechą szczególną tej rasy jest to, że basenji nie szczekają, z tego też względu stosowany był w starożytnim Egipcie do polowań (nie płoszył zwierzyny). Swoje niezadowolenie wyraża warczeniem, radość - piskiem. Pies ten jest niezwykle czysty, niczym kot myje się językiem. Jest bardzo inteligentny, przywiązany do rodziny. Jest bliskim krewnym psa faraona.
 
opis dodany: 2006-08-04     przez: Stellanova
Dlaczego basenji nie szczekają? Basenji są psami tak starymi, że wyodrębniły się one z psów domowych na etapie, w którym te jeszcze nie umiały szczekać, a szczekanie pojawiło się w późniejszym etapie udomowienia.
Pierwsze wzmianki o psach zbliżonych do basenji pochodzą z Egiptu z roku 2700 p.n.e. Najstarszy wizerunek zachował się w grobowcu drugiego władcy IV dynastii faraona Chufu ( Khufu ), powszechnie znanego pod greckim imieniem Cheops. Psy bardzo podobne wielkością i wyglądem widnieją na malowidłach ściennych siedzą przy stopach właścicieli.
Basenji, ze względu na rozmiary, krótką sierść i łatwość utrzymania są doskonałymi psami domowymi. Znakomicie nadaje się zarówno do malutkiego mieszkanka, jak i dużego domu z ogrodem. Ma króciutki włos, łatwo go pielęgnować, a sierść jego nie wydaje żadnego zapachu. Pies ten ma charakterystyczny chód.
foto chodu na stronie http://www.stellanova.waw.pl/basenji_opis.htm
 
więcej komentarzy »
Zarejestruj swojego pieska
Zobacz też
Następna rasa:

barak
barak
 
Poprzednia rasa:

ariegois
ariegois
 
 
Ostatnie ogłoszenia:
 
- Basenji puppies
 
- Basenji - szczenięta z rodowodem ZKwP
 
- Milutki piesek basenji utytułowanych rodziców szuka rodziny
 
- Basenji szczenię po championach Pl
 
- Basenji puppy
 
 
zobacz więcej »
miała 3 tygodnie jak wzięliśmy ja ze schroniska , nikt jej niechciał bo urodziła się z krutkim ogonkiem!!!


Psie linki
Morusek.pl - psy ogłoszenia
Koty.org.pl - koty rasowe, imiona, zdjęcia kotów
Jest już 14263 pupili
Ostatnio dodany psiak:
Pies rasy kundelek - rudka ruda
przeglądaj pupile »
Pupil ubiegłego miesiąca:
Pies rasy jack russell terrier - PAKO- Kapsel [*]
Punktów: 2480
aktualny ranking »2006-2020 © Psy.elk.pl  |  Basenji - opinie i opis rasy - Psy.elk.pl
Internet Age - reklama i strony www
Do góry
Internet Age
Psy.elk.pl Psiaki