psy
Rasy psów

Rasy psów, psy rasowe

W dziale rasy psów znajdziesz opisy i zdjęcia prawie wszystkich ras psów. Do każdej rasy możesz dodawać własne opinie i komentarze, zdjęcia psów, jak również zadawać pytania dotyczące danej rasy. Aby odnaleźć interesujące Cię psy rasowe, skorzystaj z wyszukiwarki ras zamieszczonej poniżej, umożliwiającej wyszukiwanie według różnych kryteriów.
Interesują Cię koty? Zobacz rasy kotów na serwisie koty.org.pl.

Psy rasowe - alfabetycznie
Alfabetyczna lista ras

Rasy psów uporządkowane w kolejności alfabetycznej.
 
Psie rasy - kategorie FCI
Kategorie FCI

Psy rasowe pogrupowane według Międzynarodowej Federacji Kynologicznej.
 
Rasy psów według kraju pochodzenia
Według kraju pochodzenia

Rasy psów pogrupowane według kraju pochodzenia rasy.
 
Groźne rasy psów
Groźne rasy psów

Rasy powszechnie uważane za groźne.
 
szukaj rasy
Szukaj rasy

 
Najnowsze opinie na temat ras
opis dodany: 2017-10-08     przez: janik     rasa: labrador retriever
Nasz labek ma anielską cierpliwość do dzieci mimo że te nie zawsze potrafią to uszanować. Na przeprosiny dają mu snack mobility dog z vetexpert. Psie ciasteczka, które korzystnie wpływają na stawy.
 
opis dodany: 2017-10-02     przez: AGA     rasa: labrador retriever
Obecnie mam biszkoptową labradorkę od 13 lat, a pierwszego labradora biszkoptowego samca miałam jako nastolatka. Mam wrażenie, że negatywne opinie o tej rasie pochodzą od osób, które ją mało znają, lub mają inne oczekiwania co do zachowania psa. Ja na przykład nie rozumiem osób hodujących rasy agresywne, ale nie wypowiadam się krytycznie o tych zwierzętach i ich właścicielach. Labrador w życiu codziennym często zaskakuje swoją mądrością, zwłaszcza opiekuńczością. Ale jeśli będziesz chciał go nauczyć zachowania agresywnego, to poniesiesz porażkę i pewnie uznasz, że pies jest głupi. W tej rasie jest zero agresji, stoicki spokój i po prostu wielka mądrość. Tym psem nie pogonisz złodzieja ani kota sąsiadów, bo on jest pacyfistą i z każdą istotą gotów się przyjaźnić. Wadę niestety ma, jest nieprawdopodobnym łasuchem i dla smakowitego kąska zrobi dużo, ale nigdy nie zabrał nic dziecku z ręk i i nie okazał agresji. Polecam tę rasę wszystkim, którzy nie mają dużego doświadczenia z psami, temu psu właściwie nie można zepsuć charakteru. Trzeba tylko go nie przekarmiać i od razu wprowadzić zasadę zabraniania żebrania wzrokiem przy stole o kawałek ciastka. Przy tym wszystkim jest piękny i słodki.
 
opis dodany: 2017-09-30     przez: Marek     rasa: owczarek południoworosyjski
Mam dwa jużaki, psa i suczkę. Cudowne, wspaniałe zwierzęta. Owszem, nie są psami dla każdego, należy być wobec nich łagodnym lecz konsekwentnym, delikatnym lecz stanowczym. Zapewnić im duży teren do ochrony, zabierać na spacery wiedząc, że przy zbliżaniu się do innych zwierząt lub ludzi mogą być problemy. Ale każdy myślący i silny psychicznie człowiek potrafi sobie z tym poradzić. Zaś inni niech wybiorą pluszowego misia i już. Istotnym kłopotem jest ich szata, wymagająca stałej pielęgnacji, ale naprawdę warto. Dla mnie pies: a) zaczyna się od kolana...swojego właściciela (mniejsze to nie-psy), b) musi do czegoś służyć. I jużak świetnie spełnia moje oczekiwania wobec psa. Mam nadzieję, że ja również spełniam ich oczekiwania wobec właściciela :)
 
opis dodany: 2017-09-26     przez: Marek     rasa: wilczak czechosłowacki
Pies dla zdecydowanych, konsekwentnych i najlepiej z domem z dala od ludzi i przede wszystkim innych zwierząt. Ludzi może ale nie musi atakować, inne psy atakuje wszystkie. Więc wśród cywilizacji chodzenie na krótkiej smyczy, Raczej odpuściłbym sobie tę rasę, chyba że jak wspomniałem - mamy wielką posiadłość i żadnych innych psów w okolicy.
 
opis dodany: 2017-09-21     przez: Jacek     rasa: gończy polski
Mam 2,5 letnią sukę GP. Od razu powiem - to pies dla mnie i nie zamieniłbym na żadnego innego. Ale ..zauważyłem, że z tą rasą jest pewien problem, a winni są hodowcy. Rasa jest niesamowicie nierówna pod względem charakteru, jak i wyglądu (nie ma chyba tak nierównej rasy). Stąd też co niektórzy piszą o problemach - agresji, lękliwości, słabe stróżowanie, szczekliwość. To może być prawda. Miałem do czynienia z wieloma gończakami i ich wspólną cechą jest: dominacja, upartość, mądrość (szybko się uczą, wbrew bełkotom tu powtarzanym, że nie uczą się), dobry węch (to moim zdaniem przede wszystkim tropowiec, bardziej niż dzikarz). Gończy jest wylewny, potrafi się wtulać - tylko kiedy on chce, a jeśli coś będzie nie po jego myśli to potrafi coś zbroić (moja suka pokazuje swojego focha i pogryzie co nieco raz na jakiś czas). To pies zdecydowanie nie do bloku - jakkolwiek by was zapewniał hodowca, że do bloku się nadaje. NIE, nie nadaje się! Dom z ogrodem to również mało dla gończaka - jeśli nie wyjdziesz z nim na ciekawy spacer (nie wokół komina, na smyczy) - to pokaże ci swoje umiejętności np. ogrodnicze. Pies musi pobiegać w terenie, po lesie, z nosem przy ziemi, nie tymi samymi ścieżkami codziennie. Wrócę do hodowców - większość to myśliwi, dla nich w hodowli najważniejsza jest użytkowość czyli idealny dzikarz, a to się wiąże z ciętością. I takich nie polecam osobom nie związanym z łowiectwem. Hodowcy czasami kombinują w skojarzeniach i wypuszczają nie do końca przemyślane z przeznaczeniem dla rodzin - jako towarzysz. I łatwo można tu trafić na minę - czyli np. lękliwego psa. Z tego co napisałem wynikałoby, że nie polecam gończego. Polecam, ale z konkretnego skojarzenia, gdzie z poprzedniego miotu ktoś nam przedstawi opinię o swoim nabytku. Ja kupiłem szczeniaka w ciemno i blisko domu. Nie jestem myśliwym. Trafiłem dobrze. Rasa dla zdecydowanych, KONSEKWENTNYCH (a wtedy może być nawet jako pierwszy pies w domu). Polecam szkolenie z posłuszeństwa i socjalizację od małego.
 
opis dodany: 2017-09-08     przez: x     rasa: bichon frise
Bichon to przecudny słodki smieszny piesek, ktory umila życie. Nie zgodzę się z opinia ze jego pielegnacja jest trudna - ja strzyge go sama i myje tez sama. Wystarczy tylko codziennie uczesac go i przetrzec lapki gdy sie ubrudzą. Ale warto poswiecic kilka minut dla pieska który wprowadzi do domu radość - tak jak mój malutki.
 
Najpopularniejsze rasy psów
Zdjęcie psów rasy amstaf
Pies york
amstaf
zdjęć: 7129
komentarzy: 1436
york
zdjęć: 6682
komentarzy: 726
 
labrador retriever
Zdjęcie psów ratlerek
labrador retriever
zdjęć: 3781
komentarzy: 415
ratlerek
zdjęć: 4856
komentarzy: 477
 
Pies beagle
Psy rasy shih tzu
beagle
zdjęć: 1447
komentarzy: 312
shih tzu
zdjęć: 3809
komentarzy: 470
 
Zdjęcie maltańczyk
nowofunland
maltańczyk
zdjęć: 1941
komentarzy: 599
nowofunland
zdjęć: 552
komentarzy: 212 
Psie linki
Morusek.pl - psy ogłoszenia
Koty.org.pl - koty rasowe, imiona, zdjęcia kotów
Jest już 14275 pupili
Ostatnio dodany psiak:
Pies rasy Maltanczyk - Lacky
przeglądaj pupile »
Pupil ubiegłego miesiąca:
Pies rasy jack russell terrier - PAKO- Kapsel [*]
Punktów: 1382
aktualny ranking »2006-2017 © Psy.elk.pl  |  Rasy psów, psy rasowe - zdjęcia, komentarze, wady i zalety, 300 ras
Internet Age - reklama i strony www
Do góry
Internet Age
Psy.elk.pl Psiaki