psy
Rasy psów

Najdroższe rasy psów w Polsce

Data wpisu: 2010-01-29
Psy są niewątpliwe jednymi z najpopularniejszych towarzyszy człowieka. Mimo ich powszechności i szerokiej dostępności w Polsce, wciąż zaskakują sowicie wyceniane najdroższe psy rasowe, za których szczeniaki właściciele życzą sobie niebotyczne kwoty. Imponująco wysokie wartości nieraz tłumaczy ich unikatowy wygląd, nadmierna wrażliwość ograniczająca liczbę miotów czy incydentalne hodowle na terenie kraju. Bez względu na przyczynę najdroższe psy rasowe są dla wielu upragnionymi pupilami. Zawsze znajdą się miłośnicy gotowi zakupić nieraz długo oczekiwane czworonogi.Według najświeższych rankingów honorowo na pierwszym miejscu klasyfikuje się niewielkich rozmiarów rosyjski toy przeganiający inne najdroższe psy rasowe, między innymi: groźnego choć opanowanego bullmastiffa, nie szczekającego basenji i tropiącego miniaturowego basseta. Za każdego szczeniaka tych ras zainteresowani mogą negocjować ceny od trzech – czterech tysięcy złotych. W utrzymaniu najdroższe psy rasowe nie są tak kosztowne, choć w uwagi na nietolerancje zimna bansenji i rosyjski toy powinny być odpowiednio chronione, a bullmastiff prawidłowo tresowany.

Również drogie choć już nie najdroższe psy rasowe to między innymi: kudłaty owczarek staroangielski bobtail, stróżujący mastif tybetański oraz szlachetnie wyglądający duży szwajcarski pies pasterski. Miłośnikom większych czworonogów przypadnie do gustu ogromny i jednocześnie smukły wilczarz irlandzki należący do jednych z najwyższych psów. Niezwykle rzadki i wyjątkowy jest komondor – pies z autentycznymi dredami. Szkoda, że nie cieszy się w Polsce większą popularnością, gdyż już same zdjęcia z przedstawicielami tej węgierskiej rasy wywołują niecodzienny podziw.Pirenejski pies górski oraz szpic miniaturowy – pomeranian według statystyk to również najdroższe psy rasowe w Polsce. Przedstawiciele obu odmian są hojnie obdarzone przez naturę grubym, długim futrem, a puchate szczeniaki zachwycą niejednego sceptyka ich ceny. Nie można nie podkreślić, że pomeranian i rosyjski toy to małe rasy psów, które udowadniają, że ich wartość rynkowa nie idzie wcale w parze ze wzrostem.
Komentarze do wpisu Najdroższe rasy psów w Polsce
  dodaj komentarz
opis dodany: 2014-08-22     przez: Beata
czaki29.psy.elk.pl
Zgadzam się z Wami w 100%...miłość,wierność i posłuszeństwo własnego pupila nie da się wycenić...może on miliony kosztować lub przygarnięty tylko być...takiej miłości nie da się kupić
 
opis dodany: 2013-12-19     przez: Jakub
nero114.psy.elk.pl
Mojej nie ma :(
 
opis dodany: 2011-08-24     przez: Klaudia
Bardo lubię psy i uważam, że to nie rasa jest najważniejsza. Przecież każdy pies jest wyjątkowy i dla swojego właściciela jest najpiekniejszy.
 
Strona 1 z 1

Kategorie artykułów
Aktualności (6)
Ciekawostki (14)
Psy myśliwskie – posokowiec kontra wyżeł weimarski
Google tłumaczy język zwierząt
Najdroższe rasy psów w Polsce
Popularne małe rasy psów
Czy psy płaczą? i inne pytania psich właścicieli
Porady (8)
Tresura psów (8)
Ostatnie wpisy
Psy myśliwskie – posokowiec kontra wyżeł weimarski
Google tłumaczy język zwierząt
Najdroższe rasy psów w Polsce


Ciekawe blogi
zwierzaki24.blogspot.com
zgłoś blog »


Chcesz, żeby Twój artykuł znalazł się na naszej stronie? Skontaktuj się z nami »


Psie linki
Morusek.pl - psy ogłoszenia
Koty.org.pl - koty rasowe, imiona, zdjęcia kotów
Jest już 14263 pupili
Ostatnio dodany psiak:
Pies rasy kundelek - rudka ruda
przeglądaj pupile »
Pupil ubiegłego miesiąca:
Pies rasy jack russell terrier - PAKO- Kapsel [*]
Punktów: 2400
aktualny ranking »2006-2020 © Psy.elk.pl  |  Najdroższe rasy psów w Polsce - Ciekawostki na Psy.elk.pl
Internet Age - reklama i strony www
Do góry
Internet Age
Psy.elk.pl Psiaki