psy
Rasy psów

Popularne małe rasy psów

Data wpisu: 2010-01-25
Trudno nie zgodzić się z poglądem: "małe jest piękne". Urocze małe rasy psów są doceniane również przez wielu miłośników ich dorodniejszych, o większej posturze krewnych. Wielu z nich zyskało uznanie dzięki temu, iż mimo drobnych rozmiarów wyróżniają się siłą, odwagą i zwinnością. Również przejawianą bystrością oraz pojętnością umysłu dorównują potężniejszym odmianom.ChihuahuaChihuahua jest rekordzistką pod względem najmniejszej wielkości spośród znanych nam psów rasowych. Jak i inne małe rasy psów zwłaszcza odmiany krótkowłose wymagają od opiekunów troski, między innymi ochrony przed wychłodzeniem. Jej przedstawiciele są niezwykle ruchliwe, wesołe, towarzyskie, choć nieraz narwane i krnąbrne. Pod względem wyglądu przypominają trochę ratlerka. Pinczer miniaturowy od lat jest chętnie hodowaną rasą w Polsce.

Yorkshire terrierYorkshire Terrier i Shih Tzu to w ostatnich latach niezmiernie popularne u nas małe rasy psów. Choć różnią się eksterierem mają wiele cech wspólnych. Uwielbiają spacery, zabawy z dziećmi, z przyjemnością korzystają z udostępnianej im swobody. Mogą być nieraz uparte oraz przejawiać skłonności do dominacji. Yorki w porównaniu do Shih Tzu są znacznie bardziej podatne tresurze, szybko uczą się nowych, ciekawych sztuczek. Warto wcześnie szkolić obie małe rasy psów, aby nie dopuścić do zbytniego rozzuchwalenia się pociech.MopsMops oraz grzywacz chiński – ich prawdopodobne pochodzenie z Chin jest praktycznie jedyną cechą wspólną. Obie małe rasy psów różnią się pod względem popularności w Polsce(na korzyść mopsa), poziomem tolerancją innych psów (również przewaga mopsa) oraz wymaganiami pod względem pielęgnacji i utrzymania (grzywacz chiński potrzebuje od właściciela więcej zachodu). Zwraca uwagę również odmienna budowa ciała: mopsy mają krępe, zwarte ciało o charakterystycznej krótkiej i tępo zakończonej kufie, z kolei wygląd szczupłego, delikatnego grzywacza chińskiego wyróżnia się brakiem lub skąpym owłosieniem w postaci kępek na głowie, kończynach i ogonie.

PekińczykPekińczyk oraz maltańczyk – to długo i gęstowłose małe rasy psów, które są dość powszechnie hodowane w naszym kraju. Szkoda, że równie uroczy szpic miniaturowy oraz rosyjski toye występują u nas rzadko, na ograniczenie ich liczebności wpływa wysoka cena. Szczeniaki rasy rosyjski toye według rankingów są szacunkowo najdroższymi maluchami w Polsce spośród wszystkich psów rasowych, ich wartość sięga koło pięciu tysięcy złotych.
Komentarze do wpisu Popularne małe rasy psów
  dodaj komentarz
opis dodany: 2014-01-13     przez: Mira
sonia304.psy.elk.pl
Kocham wszystkie pieski, duże i małe, według mnie wszystkie są piękne i zasługujące na kochanie. Teraz mam małego ratlerka. Zakochałam się w tej rasie. Nie jest prawdą, że te pieski są złośliwe czy szczekliwe. Moja Sonia jest bardzo ufna, z każdym chce się zaprzyjaźnić, a co do szczekania to tak jak każdy piesek, musi sobie troszeczkę poszczekać.
 
opis dodany: 2013-04-20     przez: Kinga
pysa.psy.elk.pl
Witam !!! Posiadam suczkę rasy York Terier to cudowna i odważna rasa nie dawno chciała się gryżć z moim drugim piesiem tylko o 13 kg większym od niej samej jest miła i bardzo szybko się wszystkiego uczy
 
opis dodany: 2013-01-24     przez: Krystyna
maja103.psy.elk.pl
My również mamy pekińczyka ,suczkę o imieniu Maja,to urocze małe stworzonko wypełnia nam cały dom i wolny czas.Jest koloru biszkoptowego i bardzo dobrze jej w czerwonym na przykład szelkach czy ubranku,ma 16 miesięcy.Chętnie porozmawiam z innymi opiekunami pekińczyków.
 
Strona 1 z 5       

Kategorie artykułów
Aktualności (6)
Ciekawostki (14)
Psy myśliwskie – posokowiec kontra wyżeł weimarski
Google tłumaczy język zwierząt
Najdroższe rasy psów w Polsce
Popularne małe rasy psów
Czy psy płaczą? i inne pytania psich właścicieli
Porady (8)
Tresura psów (8)
Ostatnie wpisy
Psy myśliwskie – posokowiec kontra wyżeł weimarski
Google tłumaczy język zwierząt
Najdroższe rasy psów w Polsce


Ciekawe blogi
zwierzaki24.blogspot.com
zgłoś blog »


Chcesz, żeby Twój artykuł znalazł się na naszej stronie? Skontaktuj się z nami »


Psie linki
Morusek.pl - psy ogłoszenia
Koty.org.pl - koty rasowe, imiona, zdjęcia kotów
Jest już 14260 pupili
Ostatnio dodany psiak:
Pies rasy mieszaniec - Tobiasz
przeglądaj pupile »
Pupil ubiegłego miesiąca:
Pies rasy Bokser - Nora
Punktów: 320
aktualny ranking »2006-2022 © Psy.elk.pl  |  Popularne małe rasy psów - Ciekawostki na Psy.elk.pl
Internet Age - reklama i strony www
Do góry
Internet Age
Psy.elk.pl Psiaki